Co je důležité při pokládce dlažby?

 

Dlažba i v dnešní době široké nabídky podlahových krytin patří mezi nejvyužívanější podlahy. to se týká domácností i komerčních prostor. Pokud si na pokládku dlažby nechcete zvát profesionály, kteří si za pokládku řeknou mnohdy předražené sumy, můžete si ji položit sami. Vlastní pokládka vám může ušetřit mnoho financí, ale musíte do posledního detailu dodržet stanovené postupy.

 

rezCo vše je při pokládce potřeba?

Základem je samozřejmě výběr té správné dlažby. Musíte zkontrolovat, zda podklad je pro pokládku připraven. Podklad pod dlažbu by neměl být mastný, špinavý ani nerovný. V opačném případě je třeba nedokonalosti odstranit a podklad vyrovnat. Důležité je také pořízení kvalitních materiálů a nářadí. Mezi matriály je nejdůležitější kvalita lepidly, penetrace a spárovacích hmot. Co se týče nářadí, je nejdůležitějším druhem vybavení řezačka na obklady.

 

Výběr správné řezačky je samostatnou kapitolou

Žádný druh nářadí, které budete při pokládce dlažby potřebovat není tak důležitý, jako právě řezačka obkladů. Její kvalita totiž mnohdy rozhoduje o úspěchu a neúspěchu pokládky. Některé druhy řezaček vám totiž mohou práci spíše přidělávat než jí ulehčit. Dlažba se při řezání může lámat, řez nemusí být celistvý a může být i křivý. Kvalitě řezačky je tedy třeba věnovat opravdu velkou pozornost. Velmi vhodné je vybírat řezačku u specializovaných prodejců v tomto oboru. Můžete se vyhnout mnoha nepříjemnostem.

 

Podlahu můžete před položením dlažby také tepelně izolovat

Tepelná izolace podlahy je v současnosti před pokládkou dlažby velmi využívanou činností. Dlažby jsou považovány za chladnější druh podlah, takže tepelná izolace podlahy je správným krokem. K tomu se využívá nejčastěji polystyren. Ne každý polystyren je vhodný k tepelné izolaci podlah. Nejlepší parametry k izolaci podlah má extrudovaný polystyren. Mezi jeho hlavní výhody patří velmi nízká tepelná vodivost a vysoká pevnost v tlaku.

 

Kompletní nabídku kvalitního nářadí a vybavení pro pokládku dlažby můžete najít na www.chmelik-trade.cz