Není nábytek jako nábytek

Na první pohled se laikovi může zdát, že každý nábytek je vyroben z 100% dřeva. Bohužel je opak pravdou. Nábytek je většinou vyroben ze spárovek, algomerovaného dřeva a dalších materiálů, které pravé dřevo pouze imitují. Tyto varianty snižují cenu nábytku, ale bohužel také jeho kvalitu.

 

 

Masiv je kvalita, za kterou je radno si připlatit
Masivní dřevo je po staletí synonymem pro bydlení v souladu s přírodou. Nábytek z masivu se vyznačuje vynikajícími estetickými, fyzikálními i mechanickými vlastnostmi. Společnost UNIS-N se na výrobu masivního nábytku soustředí již dlouhá léta. I když se dřevo používá k výrobě nábytku stovky let, neznamená to, že ze dřeva nemůžeme vyrobit moderní, svěží, nadčasový nábytek. Masivní dřevo je zkrátka úžasná záležitost, dokonalé pro tvorbu osobitých designů, ekologické – nezatěžuje přírodní prostředí.

nábytek

Základem je kvalitně opracované dřevo
Masivní dřevo vždy bylo, je a bude nejžádanějším materiálem při výrobě nábytku. Pomocí masivního dřeva lze vytvořit v interiéru jedinečnou, nenapodobitelnou atmosféru. Nejprve ovšem dřevo musí dostat dostatečnou péči, jinak by výrobek nesplnil kvalitové požadavky. Společnost UNIS-N vybírá pro výrobu pouze dřevo nejvyšší kvality. Protože se jejich nábytek z masivního dřeva se většinou neopatřuje lakem, ale přírodními vosky, uchovává si hotový výrobek stejný vzhled a vlastnosti, jaké má výchozí surovina, proto je nutné používat pouze kvalitní dřevo. Výrazná textura masivního nábytku zvýrazňuje jejich přirozený charakter, ať je už dřevo použito na pracovní desku, římsové lišty, čela, dvířka nebo na celý výrobek.

nábyteknábytek

Více informací a kompletní nabídku produktů z masivního dřeva naleznete na www.dreveny-nabytek.cz.