Vyhrajte nad účty za vytápění

Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu majitelů domů je vytápění. Náklady na topnou sezónu jsou každý rok vyšší a přesto doma zimu mít nechceme. Dá se ale ušetřit správnou izolací.

Bez topení by nám doma byla zima a nejspíše i naši blízcí by velmi rychle požadovali teplo. V rodinných domech je nejčastějším problémem unikání tepla, které pro nás znamená vysoké náklady za vytápění. Když teplo neudržíme v domě a ztrácíme ho, musíme o to více topit, aby teplota v domě byla stále stejná a nesnižovala se. Můžeme izolovat okna a dveře, většinou ale zapomene na to hlavní, na izolaci stropu. Teplý vzduch jde nahoru a když nemáme strop dostatečně izolovaný, unikne přes něj mimo dům.

Rychlým a přitom velmi efektivním řešením je foukaná minerální izolace. Ta  nám může ušetřit až třetinu nákladů na teplo a zároveň v létě ochránit dům před přehříváním. Aplikace izolace je jednoduchá, hotová během několika hodin a bez nutnosti speciálních příprav nebo stavění lešení. Technologie foukání přivede izolační materiál pomocí hadice na určené místo ze zásobníku aplikačního stroje, který spolu s ostatním vybavením stojí na autě zaparkovaném před domem. Nikde se tak nemusí skladovat izolační materiál, přikrývat nábytek igelitem nebo se na několik dní i s rodinou stěhovat k příbuzným, aplikace probíhá rychle a bez nepořádku.

Díky foukání se izolant dostane do všech spár, mezer i skulin a vytvoří tak dokonale souvislou vrstvu, ve které jsou chyby nebo tepelné mosty téměř vyloučeny. Právě způsob aplikace foukáním je vhodný pro stropy a střešní konstrukce. Minerální vlna, používaná jako izolační materiál, je nehořlavá, neslehne se, odolá plísním i škůdcům a nenasákává vodu. Je vhodná pro použití jak u starších objektů, tak u novostaveb a také k opravě špatně položené původní izolace.

Zateplení stropu vám může pomoci ušetřit až třetinu nákladů na vytápění, protože udrží teplo v domě a vy můžete méně topit.