Příroda v interiérovém designu

Dřevostavby, roubenky a sruby jsou už zvenku přírodní stavby, které se hodí spíš k lesu než do velkoměsta. Není špatné, když s tím sladíte i interiér. Mějte při vymýšlení místností na paměti, že by se také tady měla projevit příroda.

 

Přírodu v zařízení pokojů mohou interpretovat barvy, rostliny či uspořádání nábytku v pokoji. Dává nám pocit štěstí, zdraví, klidu a hlavně dodává energii a optimismus. Poradíme si pár triků, jak do vašeho bydlení přinést kousek přírody.

 

Úplně nejjednodušší cestou k nádechu přírody jsou květiny a zelené rostliny. Zapomeňte na umělé kytky, nikdy nebudou mít takové kouzlo. Možná na pohled vypadají živě, ale ve skutečnosti nedodávají do ovzduší kyslík a neuvolňují pozitivní energii. Nikde není psáno, že doma musíte mít pouze kvetoucí rostliny. Nádherné jsou palmy, kaktusy, banánovník, ananas a podobné zdánlivě exotické exempláře, které vás potěší svými plody. Nedbejte však na krásné květy nebo plody k snědku, samotná zelená barva listů vám prospěje. Je uklidňující pro oči.

 

Tip: Dobrou variantou jsou také čerstvě řezané květiny. Jsou krásné na pohled a potěší i další vaše smysly.

 

Navoďte umělou přírodu, nebo si přineste kousek živé

Pořiďte si tapety s květinovými vzory, obrovské malby s vyobrazením splavu u lesa nebo jen fotografii západu slunce na louce ve velkém formátu. Vměstnejte do pokoje přírodní vzory – aspoň ve formě doplňků.

 

A pokud to půjde, přineste si domů kousek živé přírody. Udělejte si na poličce malou skalku, narovnejte hezké kameny a šišky do misky kolem svíčky, na podzim použijte jako dekoraci malé dýně ze zahrady apod. Fantazii se meze nekladou.

 

Pokud si můžete dovolit něco trochu nákladnějšího, v obývacím pokoji vypadají výborně malé fontánky nebo akvária.

 

Chcete víc inspirace?

Obsáhlá sbírka fotek krásných interiérů od českých designérů je na webu Biano.cz. Mezi fotkami by se dala najít spousta příkladů využití přírody a přírodních motivů. Podívejte se, jaké interiéry na vás působí uklidňujícím dojmem. Dost často jsou u fotek uvedeny rovnou obchody, v nichž je možné daný nábytek pořídit.