Nové trendy v mozaikách

I mozaiky procházejí změnami. Od původní černobílé šachovnice, vyskládané z drobných kostiček, se fantazie návrhářů a bytových designerů rozlétla do mnoha směrů. Výsledkem jsou nápadité a hlavně inovované interiéry a použití mozaik tam, kde by to nikdo dříve nečekal.
 
 
 
  

„živé sklo”
Jednou z možností nakládání s mozaikami je použití jejich speciální verze, nazvané Živé sklo. Je tvořena bublinovými nebo margheritovými vzory, které připomínají skleněné vitráže a vytvářejí výrazný výtvarný prvek v obydlí.¨

mozaika

„jewel mosaic”
Mozaika jako šperk vytváří trend, kdy s mozaikou nepracujeme jako s pouhým obkladovým materiálem, ale dáváme jí rozměr kreativní. Na takovouto práci si obvykle najímáme architekta, který je schopen spojit naše představy se svým tvůrčím přínosem při zachování plné funkčnosti materiálu.

mozaika

Pak už záleží jen na nás, zda budeme mít mozaikovou stěnu s abstraktními obrazci nebo použijeme mozaiku ke ztvárnění konkrétního stylu.

Fasáda jako vizitka
Mozaika je znovuobjevený hit, který se používá na ozvláštnění fasád, kdy budova, na níž je mozaika použita, dostane svůj specifický a nezaměnitelný charakter.

K tomu, abyste našli to pravé pro váš dům, zkuste si nechat poradit od odborníků v showroomu ASSO v Biskupské č. 8, v Praze. Ceny mozaiky jsou od 648 Kč za m2 s DPH do 13 788 Kč.

www.asso.cz