Proč jsou montované dřevěné domy na klíč stále oblíbenější?

Ještě před dvaceti lety byly nejrozšířenějším způsobem výstavby nových rodinných domů hlavně zděné stavby. Situace se od té doby velmi změnila, na trh přišly nové materiály a technologie výstavby, které oblibu zděných staveb poněkud zmírnily. Mezi nejvyhledávanější stavby současnosti se řadí především montované dřevěné rodinné domy. Rozhodně se nejedná o náhodu, že je jejich obliba tak vysoká. Svou popularitu si získaly především díky svým skvělým užitným vlastnostem a souladem s moderními architektonickými požadavky.

 

Největší přednosti dřevěných domů?

Pokud bychom porovnávaly jednotlivé vlastnosti dřevěných domů a zděných staveb, ať už z klasických cihel nebo z pórobetonových tvárnic, budou dřevěné stavby dosahovat lepších hodnot hned v několika oblastech. Tou první je cena. Zděné stavby jsou v porovnání s těmi dřevěnými až o několik desítek procent dražší, třeba i ve stejném provedení. V rychlosti výstavby je také podstatný rozdíl, který může být i několik týdnů. Dřevěné rodinné domy jsou už v základním provedení energeticky nenáročné, což je jejich další předností. Alespoň tedy pokud se jedná o dřevostavby od kvalitních a specializovaných společností. Energetická nenáročnost je také v moderní architektuře velmi žádaná a potřebná. V neposlední řadě se jedná o přírodní a ekologické bydlení.

 

Co všechno lze očekávat od specialistů na tento druh stavby?

Kvalitní a spolehlivou firmu v této oblasti lze poznat hned několika způsoby. Prvním kritériem by měla být zkušenost firmy. Ta se pozná tím, jak dlouho v této oblasti firma na trhu působí a jaké má na svém kontě zkušenosti v podobě realizovaných zakázek. Dále pak to, jakým způsobem a z jakých materiálů probíhá výstavba. Důležité jsou také služby, které jednotlivé firmy svým zákazníkům nabízí. Jednat se může třeba o individuální přístup ke každé zakázce a zjištění konkrétních požadavků klientů. Dále pak vyhotovení projektové dokumentace, zajištění všech povolení, zemní práce, dokončovací práce, vybavení interiéru nebo zajištění vhodného způsobu financování. Tyto služby firmy nabízejí například při objednání produktu – dřevěné domy na klíč.

 

 

Chcete příklad takové společnosti – AZ Wood a.s.

Společnost AZ Wood a.s. je na našem trhu specializovanou firmou na výrobu a výstavbu všech druhů dřevěných staveb. V nabídce této společnosti můžete najít dřevěné rodinné domy patrové i bungalovy, montované dřevěné domy, chaty, chalupy i rekreační objekty. Všechny druhy staveb je možné volit v provedení na klíč. U každého typu je samozřejmě možná individuální spolupráce na vzhledu stavby tak, aby celkový komplex co nejvíce vyhovoval vašim potřebám.

Detailní informace najdete na www.drevenedomynaklic.cz