Provětrala tuhá zima vaší peněženku? Snižte si pro příští sezonu náklady na vytápění!

Překvapila vás letošní tuhá zima? V porovnání s předchozími, byla letošní zima opravdu unikátní, a to jak svými rekordně nízkými teplotami, tak svou délkou. Milovníci zimních sportů si přišli na své. Dlouhá a chladná zima má však i své stinné stránky. Nejvíce je pocítíte na účtech za vytápění. Oproti předchozím letům bylo nutné topit mnohem více a tím pádem budou náklady na vytápění vyšší, a to až o několik tisíc. Jestli už nechcete takové peníze platit, snižte pro příští sezonu nálady na vytápění. Jak?

 

Zateplení je správná volba!

Nejlepší obranou proti vysokým nákladům je zateplení domu. Zejména starší stavby nemají dostatečnou tepelnou izolaci. Co to znamená? Potřebujete, aby teplo, které tak draze vyrobíte, co nejdéle zůstalo uvnitř v místnosti. Pokud není dům dostatečně tepelně izolovaný, teplo z místností uniká téměř bez užitku. Vy tak neustále musíte produkovat nové, aby pokoje neprochladly. Snížit náklady na vytápění rozhodně neznamená, že byste měli vytápět interiér na nižší teplotu. Naopak byste měli udělat vše pro to, aby se teplý vzduch udržel v místnostech co nejdéle.

 

Jak a co zateplit, aby se investice opravdu vyplatila?

Nejznámějším typem zateplení na rodinných domech je zateplení fasády. To je investice v řádech několika desítek i stovek tisíc. Takto vysoká investice se vám vrátí na úsporách až za desítky let. Navíc při zateplení fasády nevyřešíte hlavní problém a hlavní ztráty tepla. To totiž uniká něčím jiným? Kudy? Vzpomeňte si na první hodiny fyziky a vlastnosti vzduchu. Když je vzduch chladný, je jeho hustota nižší a drží se při zemi. Když je naopak ohřátý, jeho hustota se snižuje a stoupá směrem vzhůru. Nejvíce tepla tedy uniká stropy na půdu. Jestli máte zájem skutečně efektivně zateplit, zvolte zateplení půdních prostor.

 

S foukanou minerální izolací ušetříte až 30% ze stávajících nákladů

Nejlepší volbou na půdy je využití foukané minerální izolace. Ta vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by unikalo teplo. Na rozdíl od zateplení deskovými materiály, kde je dosažení souvislé plochy velmi složité a zároveň mnohdy vznikají tepelné mosty. Foukanou izolací se dají izolovat volné plochy i vyplnit dutiny ve stropě, kde pro zaručený výsledek stačí zpravidla vytvořit několik malých aplikačních otvorů. Vaše úspory mohou být až 30% ze stávajících nákladů, což může být i částka převyšující 10 000 Kč ročně.

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.