Odhalte výhody vestavěných a šatních skříní

Šatní skříně plní hned 3 úkoly, jimiž jsou úschova oblečení a doplňků, designové doladění interiéru a úspora místa. Z toho důvodu bychom při jejich výběru měli brát v potaz nejen objem oděvů, které do nich umístíme, ale též styl našeho domova a prostorové možnosti.

 

Podle čeho vybírat?

Jak se říká, místa není nikdy dost, proto zaměřte svou pozornost jak na vzhled vestavěné skříně, tak na její vnitřní uspořádání. Celkem často se můžeme setkat se šatní skříní, která ideálně do pokoje zapadne, ovšem postrádá dostatek úložného prostoru. Oproti tomu integrovaná skříň se optimálně přizpůsobí prostorovým požadavkům a navíc vám nabídne maximum místa pro uložení věcí. Využije jakýkoliv úložný prostor v bytě, proto ji můžete postavit též pod schody či v podkroví u zkosené zdi. Tato prostorová flexibilita zaplní hluchá místa, jako jsou výklenky nebo liché rohy.

 

Spolupracujte na návrhu

Velkou výhodou vestavěných skříní na míru je fakt, že se můžete podílet na jejich návrhu. Zvolíte si tak nejen materiál, styl a povrchovou úpravu, ale hlavně uspořádání skříně. K tomu slouží řada praktických doplňků, jimiž jsou výsuvné police, závěsné drátěné koše, vysouvací tyče a zásuvky. Při konfiguraci se zamyslete nad tím, jaké oblečení ve vašem šatníku převládá. Pokud ho tvoří hlavně formální oděvy, uzpůsobte vnitřní prostor skříně s ohledem na zavěšení sak, košil, halenek a šatů, nechte si zhotovit boxy na kalhoty a další doplňky. U partnerských skříní si můžete navolit různou výšku polic, abyste na vše pohodlně dosáhli.

 

Na koho se obrátit?

Výrobou šatních a vestavěných skříní se zabývá například česká společnost INTERY se sídlem v Praze. Jelikož pracuje pouze s kvalitním materiálem a dbá na pečlivé zpracování nábytku na míru, poskytne vám záruku 5 let. Vlastní výroba umožňuje garantovat zákazníkům krátkou dodací lhůtu i včetně montáže.