Jak si zařídit obývák

Obývací pokoje jsou pravděpodobně nejpoužívanější prostory v domácnostech a potřebují mít nábytek dobře rozložený po místnosti, aby se dobře používal a nepřekážel. Rozmístění a umístění nábytku je klíčem ke komfortu a funkci.

Ať už v obývacím pokoji nejraději přijímáte návštěvy, hrajete hry nebo jen lenošíte před televizí, obývací pokoj je sociálním uzlem. Správné umístění nábytku v místnosti přispívá k tomu, abyste se v prostoru cítili příjemně. Není nic horšího, než špatné uspořádání nábytku v obývacím pokoji.

 

Určete funkci

Přemýšlejte o tom, jak chcete, aby tato místnost fungovala. Jaké aktivity se budou konat v prostoru (sledování televize, hry, konverzace, práce atd.)? Kolik lidí bude potřebovat pohodlné sezení? Bude vaše rodina vždy sedět nebo budete chtít i místo na ležení? A co návštěvy? Odpověď na takové otázky vám přinese lepší představu o typu, množství a velikosti nábytku, který budete potřebovat.

 

Najděte své kontaktní místo

Zamyslete se, kde je ohnisko setkávání ve vašem pokoji a začněte s umisťováním nábytku takovým způsobem, který ho naplno využívá, pokud je to možné. Některá společná ohniska jsou krby, okna, stolky nebo televizory. Tam se budete pohybovat vy i ostatní členové rodiny nejčastěji. Který z nich si vyberete jako hlavní kontaktní bod, může záviset na tom, jak chcete, aby místnost fungovala.

 

Lehký pohyb

Kde jsou hlavní dopravní toky ve vašem obýváku? Jakmile jsou nastaveny, mějte na paměti, jaké jsou možnosti uspořádání nábytku a zvažte různé možnosti umístění. Vždy myslete na to, abyste mohli snadno pohybovat v místnosti kolem nábytku a kudy nejčastěji chodíte třeba pro pití do kuchyně nebo pro knihu do knihovny.

 

Sezení

Při zařizování obývacího pokoje je jednou z největších a nejdůležitějších úloh i rozhodování o tom, jaký typ sezení chceme používat. Máte jednu velkou sedačku, dvě menší sedačky a dvě židle nebo hodně křesel? Existuje mnoho možností jaký nábytek si vybrat. Kromě toho, s tolika různými návrhy a styly, ze kterých si můžete vybrat, není nikdy snadné najít správný vzhled a vše dokonale sladit. Proto zkoušejte a hledejte to, co vám bude nejvíce vyhovovat.