Sedací soupravy – nejdůležitější vybavení obývacího pokoje. Jaké jsou trendy?

 

Na žádném druhu vybavení domácnosti netrávíte sezením tolik času, jako právě na sedacích soupravách. Pokud tedy nemáte v domě nebo v bytě zařízenou pracovnu, kde každý den trávíte 8 hodin u počítače na kancelářské židli. Do obývacích pokojů si i tak jdete odpočinout, relaxovat a uvolnit se. Výběru sedací soupravy je tedy zapotřebí věnovat velkou pozornost, aby vám dokonale vyhovovala. Jaké jsou trendy v oblasti sedacích souprav?

 

Rohové jsou volbou číslo 1

Pokud to dispozice interiéru alespoň trochu dovolují, vždy je lepší volba rohové sedací soupravy, namísto klasické rovné. Rohové sedací soupravy nabízí mnohem větší komfort při sezení a variabilitu sezení. Máte dostatek místa na sezení a můžete si i lehnout. Měkkost matrací a odpružení je stejně jako u matrací na klasické postele individuální záležitostí. Neexistuje univerzální měkkost, která by vyhovovala všem. Je třeba vždy vyzkoušet a posoudit. Nezapomínejte ani na to, že sedací souprava je dominantou obývacího pokoje. Pokud nemáte pokoj pro hosty a občas u vás přespí návštěva, je správnou volbou pohovka rozkládací. I designu je třeba věnovat velká pozornost.

555

 

Současné trendy – čisté a rovné linie

Sedací souprava je sice dominantou obývacího pokoje, ale její design by měl být vybírán tak, aby s ostatním vybavením pokoje ladil. Barva stěn, podlahy a sedací soupravy musí být v souladu. Trendy pro moderní interiéry a obývací pokoje jsou v současnosti v rovných a čistých liniích, bez zbytečných oblých částí. A přesně takové trendy platí také pro sedací soupravu. I když velké množství prodejců na tento trend ještě nezareagovalo.

333 

Velký výběr moderních sedacích souprav nabízí například specializovaný obchod s nábytkem Möbelix.

 

Trend posledních let jsou sedací vaky

Dlouhá léta bylo pravidlem, že společně se sedacími soupravami se vybírala také křesla a taburety v setu, aby k sobě vzájemně vše ladilo. Trendy se ale mění a křesla začínají z moderních interiérů pomalu ubývat. Nahrazují je mnohem elegantnější druhy nábytku – sedací vaky. Nejenže sedací vaky vypadají v interiéru skvěle, ale na rozdíl od křesel jsou velmi variabilní pro sezení a navíc velmi pohodlné v každé poloze. Je možné vybírat z mnoha velikostí a designů.

666