Čištění koberců a voskování podlah v Brně

Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí mnoho služeb včetně čištění koberců a podlah strojovou metodou. Díky svému mnohaletému působení na trhu si získala spoustu zákazníků ve firemní sféře, ale také v domácnostech. Čištění koberců provádí strojovou metodou pro nemocnice, úřady, školy, domácnosti a firmy. U takových zákazníků je nezbytné, aby čištění bylo kvalitní a zároveň proběhlo ve velmi krátkém čase. Spousta zákazníků totiž potřebuje, aby jejich provozovna mohla druhý den bez problémů pokračovat ve své práci. Pracovníci A SERVISU proto pracují skupinově, zvláště pokud jde o koberce s větší rozlohou.

 

 

Strojové čištění koberců je realizováno pomocí kotoučového stroje, výkonného vysavače a hlavně za pomoci chemického přípravku. Tato chemie zajistí také vydezinfikování koberce. Po aplikaci na koberec se nechá několik minut působit a naváže tak na sebe nečistoty ukrývající se ve struktuře koberce. Poté je koberec podroben kartáčování kotoučovým strojem. Z chemie se vytvoří pěna, která je po vykartáčování i s veškerými nečistotami a vlhkostí vysáta speciálním vysavačem. Koberec je ještě potřeba nechat alespoň 2-3 hodiny důkladně proschnout.

 

Tato strojová technika čištění koberců je považována za nejdokonalejší a nejspolehlivější, kterou dnešní trh zatím nabízí. Žádná jiná metoda čištění koberců nevyčistí koberec tak kvalitně, jako právě metoda strojová. Ostatní metody zaostávají v tom, že jim chybí mechanický proces kartáčování. To způsobuje neúplné odstranění nečistot a na koberci se poté objevují fleky a mapy, které je následně složité odstranit. Takové problémy způsobuje především extrakční metoda.

 

 

Je důležité nechat koberec vyčistit minimálně 1x – 2x do roka. Jen tak mu zajistíte neustálou čistotu. V koberci je obsaženo mnoho alergenů, které způsobují potraviny a zbytky vlasů, chlupů po zvířátkách a kůže. To způsobuje vysokou prašnost v místnosti. Proto je vhodné, aby sám zákazník zvážil, jak moc prašná jeho místnost či objekt jsou a podle toho se rozhodl, jak častý cyklus čištění koberců bude podstupovat. Na vysoce frekventovaných místech se samozřejmě koberec znečistí velmi snadno a rychle, protože se do takových objektů zanáší nečistoty z venkovních prostranství. V takovém případě se mohou objevit i zatvrdlé nečistoty, které není dobré nechávat dlouho zasychat. Jejich čištění totiž může být náročné.

 

Firma A SERVIS strojovou metodou čistí i podlahy. Tato metoda zrestaurovala už spoustu podlah a zákazníci tak byli velice překvapeni. Jen se k tomu používá úplně jiná chemie. Záleží na tom, z jakého materiálu podlaha je. Pracovníci firmy volí napřed vždy tu nejslabší. Kotoučový stroj odstraní nečistoty i ze struktury podlahy a z jejích spár. Po aplikaci chemie, vykartáčování a vysátí se podlaha ještě setře čistou vodou, aby se chemie zneutralizovala. Poté může být považována za perfektně umytou a čistou. Následně se doporučuje nanést průmyslový polymer. Toto voskování podlahu zakonzervuje a ochrání před poškrábáním či jiným znečištěním. Také má protiskluzový efekt. Podlaha se poté  velice snadno udržuje. Po roce je ale potřeba nechat vosk odstranit a aplikovat nový. To firma A SERVIS velice ráda zajistí.