Střecha dělá dům. Jak vypadá ta vaše?

Modernizujete dům, budete předělávat zděděnou nemovitost, nebo jste se rozhodli čistě pro rekonstrukci střechy? Důvodů je mnoho. Někdo touží lépe využít půdní prostor, další chce zateplit objekt, ostatním už střecha neslouží, jak má, a zatéká přes ni do obydlí. Ve všech těchto případech je načase okamžitě začít vybírat novou střešní krytinu.

Čím víc je oprava střechy odkládána, tím víc se nakonec prodraží. Odborníci doporučují její stav kontrolovat aspoň dvakrát ročně – před zimou a po ní. Mohli byste objevit poškození vzniklá vlivem silných poryvů větru či spoustou sněhu. V takovém případě obvykle postačí lokální oprava. Chcete-li ale zateplit půdní prostory či odstranit špatné hydroizolační vlastnosti, bude na místě celková rekonstrukce střechy.

 

Svěřte se do rukou odborníků

Rekonstrukce střechy je poměrně složitou záležitostí, ne každý má navíc žaludek na to, aby se pohyboval ve výškách. Proto se spousta lidí obrátí raději na odborníky, kteří jim zajistí klempířské, tesařské i pokrývačské práce. Takovou firmou je i společnost Střechy Novák, která se specializuje na střechy Praha. Poradí si nejen s rodinnými domy, ale rovněž se střechami činžáků. Mají zkušenosti i s rekonstrukcí činžovních domů tak, aby v podkroví vznikly luxusní byty. Ročně tito odborníci realizují zhruba 300 nových střech.

 

Díky nové střeše nakonec ušetříte

Budete-li investovat do nové střešní krytiny, potažmo celé střechy, určitě máte v plánu ji také zateplit. Vyplatí se vsadit na moderní technologii nadkrokevní izolace, která zajistí dobré odvětrávání střechy a zároveň vám poskytne více obytného prostoru. Určitou možností je i jednoduché zateplení půdy, kdy se izolace dává přímo na podlahu. Tohle řešení je však možné pouze v případě, že půdu nevyužíváte.

Každopádně se nebojte obrátit na firmu Střechy Novák, oni už konkrétní řešení přímo pro vás vymyslí. Se zateplenou střechou uspoříte každý rok za vytápění a v létě vám izolace zajistí příjemnější klima uvnitř.