Prší vám při příchodu domu za krk?

Za slunečného počasí si této problematiky nikdo nevšimne, že nad vstupními dveřmi do domu není žádná ochrana proti dešti. V pohodlí a suchu vyndáme klíče, odemkneme a stříška nám rozhodně nechybí. Jak ale nastoupí nepříjemná a sychravá podzimní plískanice, hned se stane velmi často opakovaným slovem.

Když stojíte přímo před hlavními dveřmi, zkřehlými prsty v dešti se snažíte najít klíče po kapsách nebo v kabelce a do toho vám za krk padají opravdu nepříjemné studené kapky, rozhodně si na stříšku nad dveře vzpomenete. Kdyby tam totiž byla, za krk vám rozhodně neprší. A při odchodu se situace zase opakuje, deštník uvnitř rozevřít většinou nemůžete a tak několik dlouhých vteřin stojíte na dešti. Jednoduchá stříška nad dveřmi neslouží jen jako ochrana pro dveře a prodloužení jejich životnosti, ale právě pro zvýšení komfortu a pohodlí všech osob, které v domě žijí.

Stříška ale nemusí mít jen přímočaré využití praktického rázu, může být i designovým prvkem, který zlepší vzhled celého domu. Podívejme se například na plastové stříšky mohou být levnější, ale moc parády nenadělají a navíc brzy ztrácí svůj původní vzhled. Naopak dřevo je přírodní materiál, který sluší všem typům exteriéru a navíc si jeho tón i barvu lze pomocí různých laků a glazr doladit přesně tak, jak potřebujete. Třeba podle barvy poštovní schránky, držáku na deštníky nebo dalších dřevěných doplňků na zahradě a kolem domu.

Dřevěné prvky pro váš domov vybírejte tak, aby spolu co nejvíce ladily a byly si barevně co nejvíce podobné. Stříška by tak mohla odpovídat odstínu dřeva vchodových dveří, světlé ke světlému a tmavé k tmavému. Stříšku si můžete doladit do naprosto stejného odstínu, jako mají dveře, a také asfaltové šindele jdou zvolit hned z několika barev pro dokonalejší výsledek. Všechny dřevěné doplňky i vybavení exteriéru najdete na www.vladeko.cz s opravdu širokým výběrem možností zpracování včetně řešení na míru. S dveřmi a stříškou tak může tvořit dokonale sladěný celek i dřevěné dětské hřiště, zástěna na popelnici nebo třeba psí bouda vašeho mazlíčka.