Teplo v zimě nemusíte z domácností ztrácet!

Letošní topná sezóna začala teprve nedávno a je před námi ještě několik měsíců intenzivního vytápění domácností. A vy už možná nyní víte, za vytápění domu budete muset ze svých úspor vytáhnout mnohem větší sumu, než v loňském roce. Vliv na to mají zvyšující se ceny paliv a také fakt, že u rodinných domů dochází každoročně ke zvyšování tepelných ztrát. Čím je dům starší, tím méně je schopen nashromážděné teplo udržet uvnitř. Teplo rychle uniká a vy budete muset topit více a také více utratíte. I když už vaše topná sezóna začala, ještě stále není pozdě snížit tepelné ztráty objektu i při letošní zimě. A to dokonce o 30%.

 

Důležité je zjistit, kudy teplo uniká

Teplo může unikat mnoha způsoby. Mezi nimi samozřejmě okny. Většina domácností i starších rodinných domků ovšem již snížila tepelné ztráty výměnou starých oken za nové. Novými okny teplo tedy téměř neuniká. Nejdůležitější je vědět, kudy teplo tedy odchází z místnosti. Fyzikální zákony jsou nekompromisní. Teplý vzduch stoupá vzhůru. Je lehčí a řidší. Stoupá tedy ke stropu nebo ke střeše. Pokud nemáte zateplené stropy, uniká tímto místem podstatná část nashromážděného tepla. Hlavně dutými dřevěnými trámovými stropy projde velké množství tepla, aniž by ho stropy dokázaly zadržet. Naštěstí se zateplení stropů u této konstrukce dá provést velice snadno a s vysokou účinností. Stačí jen vybrat správný druh izolace.

 

Strop může být zateplen za jediné odpoledne

Představte si klasické ráno, kdy se vzbudíte a začínáte topit. Kvůli nezatepleným stropům ztrácíte velké množství tepla. V poledne ale přijede firma, která tuto situaci dokáže změnit za pár hodin. Nevyžaduje žádnou stavební přípravu a ve vašem domě při jeho zateplení nezanechá nepořádek. Ve 3 hodiny odpoledne bude tato firma odjíždět a od této chvíle už budete začínat teplo šetřit. Přesně takových účinků dosahuje foukaná minerální izolace MAGMARELAX, kterou nabízí společnost IP Polná. Jedná se o 10x levnější způsob izolace, než je izolace fasád a pomůže vám ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění. hotovo je za pár hodin.

 

Více informací najdete na www.ippolna.cz.