Trendová střešní zahrada – snadno díky hydroizolaci

Zbožňujete ten pohled na čerstvou, zdravou a rozkvetlou zahradu? Možná to nyní není již úplně aktuálním tématem, avšak přípravy na příští jarní a letní sezonu na sebe nenechají dlouho čekat. Někteří lidé rozkvetlou zahradu přímo zbožňují, ale nemohou si ji dovolit, neboť bydlí v bytovém domě bez pozemku. Nyní si je však dovolit mohou, s kvalitní hydroizolací si mohou vypěstovat svou zahradu i na střešních prostorách bytových domů! Zelené střechy a střešní zahrady od společnosti Hizol jistě přesvědčí o svém kouzlu i Vás.

Zelená střecha a střešní zahrada
zelená střechaZelená střechy či střešní zahrady jsou jasnou praktickou demonstrací použití hydroizolace úplně pro každého. Jak jinak by taky mohla tráva a další vegetace zvesela růst na betonovém balkóně či střešních taškách? Proto právě střešní zahrady jsou trendem současnosti. Nabízejí možnost vypěstovat si své útulné zahradní místo i přímo v centru velkého města.

Výhody zelených střech a střešních zahrad
Mají zelené střechy nějaké výhody? Ano, rozhodně mají – minimálně to, že jsou přírodní a jsou kvalitní zvukovou a tepelnou izolací. Tepelné izolace zde však neznamená pouze to, že vnitřní teplo se drží uvnitř – střecha navíc efektivně redukuje teplotní výkyvy, které jsou způsobovány mezi dnem a nocí anebo během prudkých změn počasí.

Další výhody zelené střechy
Zelené střechy též zabraňují přehřívání střech (klasický problém v letních měsících) a víření prachu, také zmenšují kolísání vlhkosti vzduchu. A to je zatím jen pár praktických výhod. Šíří omamnou vůni, evokují blízkost přírody a vyvolávají v člověku pocit uvolnění a navozují pozitivní stav mysli. Zaujaly Vás zelené střechy a zelené střešní zahrady? Pokud ano, mnohem více o nich naleznete na

www.hizol.cz.