Víme, co se dětem líbí

Dětský nábytek má svá specifika. Je jasné, že při výběru tohoto nábytku jsme přece jen opatrnější než u výběru kteréhokoli jino. Pro děti chceme to nejlepší, a to především pokud jde o bezpečnost a zdraví. Dětské pokoje a dětský nábytek podléhají nejvíce změnám v potřebách těch, kdo je užívají. Vždyť děti tak rychle rostou, že je nutné reagovat na to, že z předškoláka je zakrátko školák a student. To vše by mělo být zohledněno při výběru nábytku do tohoto pokoje. A tak je možné zvolit výběr pro konkrétní věkovou kategorii s tím, že se prostě po nějaké době úplně obmění, nebo se půjde formou kompromisu a nábytek pokoje vydrží déle s určitými nedostatky pro konkrétní věkovou kategorii.

 

V každém případě je jasné, že například dětskou postel je nutné vybírat pokud možno v co nejvyšší kvalitě. Děti tráví na posteli spánkem nebo odpočinkem podstatně více času než dospělí. Dalším velmi důležitým vybavením tohoto pokoje je psací stůl. Již děti předškolního věku jej potřebují na hru, malování a zábavu. I zde je na místě vybírat takový, který má dostatečnou pracovní plochu, a to včetně místa na případné umístění počítače a monitoru.

 

 

Úložné prostory nebo skříně jsou také tím, nač si při výběru dejte pozor. Ukládání hraček a dětského oblečení by mělo být koncipováno tak, aby to zvládaly i malé děti a mohly se hned od začátku zapojit do úklidu svého pokoje. Velmi zdařilý výběr dětských pokojů najdete i na stránkách www.mabyt.cz . Zde máte možnost vybrat dětský pokoj jako celek, nebo si jej z jednotlivých komponentů, jako jsou dětské postele, skříně, komody a dětské psací stoly, můžete poskládat sami.

 

Na kvalitu dohlížíme, jde o kvalitní materiály a rovněž o jejich kvalitní zpracování při výrobě kvalitního nábytku. Navíc vybíráme takové dodavatele, u kterých víme, že se nábytek bude líbit nejen rodičům nebo prarodičům, ale i samotným dětem nebo dospívajícím.