Vlhkost v domácnostech je velký nepřítel. Jak s ním zatočit?

Vlhnutí interiéru je problémem mnoha českých domácností. Týká se zejména starších staveb, ale není vyloučené ani u novostaveb. Může být dlouhodobým problémem, ale může se objevit až po určitých stavebních zásazích do objektu. Nejčastěji se vlhnutí objeví po výměně oken. Proč k tomuto jevu dochází?

 

Interiér již není schopen sám větrat

Dokud byla okna v objektu stará, interiér dokázal sám větrat. Okna totiž netěsnila dokonale a prostupovalo jimi velké množství vzduchu. Následkem sice byl přísun ledového vzduchu do interiéru v zimě a Rychlá ztráta teplého, ale místnosti nevlhly. Když se vymění okna, netěsnosti se uzavřou a místnost najednou není schopna sama účinně větrat a začíná vlhnout. Mnoho domácností ještě důležitost správného větrání neustále podceňuje. To se ovšem nemusí vyplatit. S vlhkostí do domácnosti přichází nejen vlhnutí zdiva, ale také zápach a možná i plísně. Správné větrání je základem boje proti vlhnutí domácností a vzniku plísně.

 

Vlhkost se v domácnosti neustále hromadí

Pokud si myslíte, že ve vaší domácnosti nemůže vznikat vlhkost a větrání je pro vás zbytečné, jste na velkém omylu. Vlhkost totiž vzniká i u naprosto běžných domácích prací. nejvíe vlhkosti vzniká v koupelnách při sprchování a koupání. Bohužel vlhkost nezůstává jen zde a šíří se do celého domu. Dále pak při vaření, protože odsavače par nepoberou všechno. A pak také při zalévání květin nebo při vytírání podlahy. Vlhkost vzniká stále a odstranění vlhkosti z místností je nekonečným bojem.

 

Jak účinně větrat, aniž by byla celý den okna dokořán?

Otevřít v létě okna dokořán a nechat místnosti větrat není problém. Co ale v zimě? Pokud nechcete umrznout, otevíráním oken dokořán se raději vyhýbáme. V takovém případě přináší velmi účinné řešení společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. Ta vám totiž představuje solární ventilace, které budou větrat za vás. Nabídku totiž tvoří solární panely SolHeat, které se o větrání postarají samy. Dokáží z místnosti odvádět vlhký a starý vzduch a nahrazovat ho novým. Než se vzduch zvenčí dostane do místnosti, ohřeje se v solárním panelu na zdi. Pak bude větrákem hnán dále do místnosti. celý chod zařízení je poháněn solární energií a můžete si jej nastavit přesně podle vašich potřeb.

 

Kompletní informace najdete na www.solarniventilace.cz.