Jak vybrat koupelnový nábytek do každého prostoru

 

Umyvadlové skříňky, poličky, zrcadla… jaký typ vybavení se hodí zrovna do vaší koupelny? Prohlédněte si našeho praktického průvodce výběrem koupelnového nábytku a už nikdy nešlápnete vedle.

 

Ať už vybíráte jakýkoliv koupelnový nábytek, předem se ujistěte, že se do vaší koupelny vejde. Nejde jen o jeho přesné rozměry, důležité je také plnohodnotné otvírání všech šuplíků a dvířek stejně jako pohodlný pohyb po koupelně.

 

Vyberte si svůj styl

Osobitý styl sluší každé místnosti, a koupelně neméně. V dnešní době si můžeme zvolit celou škálu rozměrů a stylů koupelnového nábytku. Je libo vana ve stylu retro? Anebo dáte přednost stylu městskému, minimalistickému nebo retro? Nic není nemožné.

 

Koupelnový nábytek s dostatečným úložným prostorem

Rozmyslete se předem, kolik osob bude koupelnu používat a od toho odvoďte také potřebné úložné prostory. Měly by se sem vejít toaletní potřeby, čistící prostředky, ručníky, dekorace… Současná koupelna leccos napoví. Proveďte malou inventuru jejího vybavení a podle toho se řiďte.

 

Na uložení čistících prostředků nebo ručníků se dobře hodí umyvadlové skříňky. Ty bychom měli kupovat nejlépe společně s umyvadlem, abychom se vyhnuli často obtížnému shánění nábytku na sanitární keramiku zakoupenou předem, který klade zbytečného nároky na naše nervy i volný čas.

 

Vybírejte materiál, který vydrží

Ne každý pěkný kus nábytku se dá použít i do koupelny. Pokud není jeho povrch z voděodolného materiálu nebo alespoň ošetřený speciálními přípravky, můžete už po dvou letech splakat nad výdělkem. Koupelnové skříňky a zásuvky patří k nejvyužívanějším v domácnosti. Vsaďte proto na kvalitu, která dlouho vydrží.

 

Koupelnové skříňky můžete do koupelny postavit nebo připevnit na stěnu, čímž využijete i jinak nedostupné prostory. Vyplatí se hlavně úzké a vysoké konstrukce, které zaplní i jinak nevyužívané rohy, ve kterých by se brzy začal hromadit prach a nepořádek.