Mozaika je vždy unikát

Pokukujete po něčem neobvyklém do vašeho interiéru? Nudí vás nabídka keramických obkladů a dlažeb? Zkuste mozaiku! Mozaikou ozvláštníte každý interiér, a pokud bude do něj citlivě zakomponovaná, můžete dosáhnout jeho výjimečnosti. Musíte ovšem dodržet několik zásadních pravidel.
 
 
 
 
 
 

Vkusné barvy
Barvy, ze kterých se bude vaše budoucí mozaiková stěna skládat, by měly k sobě ladit. Měl by je vybírat člověk s estetickým cítěním. Jako nejjednodušší a přitom vysoce efektivní varianta se jeví skládání mozaikové stěny tón v tónu jedné barvy. Používá se přitom několik odstínů, které se mohou klást různými styly od pruhů až po motivy, například květinové.

mozaika

Hra lesku a matu
Dosáhnout efektu proměnlivosti lze i střídáním kostiček s hrubou strukturou povrchu s lesklejšími a neutrálními. Tento typ mozaiky udělá hodně parády například v blízkosti krbu, který dotvoří atmosféru hrou světel z plápolajícího ohně.

mozaikamozaika

Pevné linie
Při kladení mozaiky musíte dodržet horizontální a vertikální linie, aby se vám nestalo, že se vám obrazec sesune k jedné straně. Nejlepší je, když si kompozici namalujete na karton v měřítku 1:1 a očíslujete a podle něj potom mozaiku sestavujete. Není to jednoduché, ale výsledek obvykle stojí za vynaloženou námahu. Odměnou vám bude unikátní výtvor, který rozhodně nenajdete u souseda.

Pokud si nejste jisti, že máte dostatečně pevné výtvarné cítění, zajděte do showroomu společnosti ASSO v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tady vám rádi pomohou při výběru a sestavování mozaik, které se cenově pohybují od 648 Kč/ m2 do 13 788 Kč/ m2 s DPH.

www.asso.cz