Zabraňte ptákům obývat váš dům

Ranní cvrlikání ptáků nás okouzluje na dovolené, ale v domácích podmínkách spíše obtěžuje. Zvlášť když víme, že se jedná o ptáky, co nám lezou po parapetech a ničí fasádu i dům a cvrlikat začínají ještě před rozedněním. Jak jim v tom zabránit?

Zpěv ptáky asi neodnaučíte, ale můžete jim zamezit přístup k domu a možnost posedávat po parapetech a římsách. Kdyby tam jen seděli, to by ještě tak nevadilo, ale oni je ničí svým trusem. Ptačí trus dokáže být prokazatelně velmi agresivní pro omítku i zdivo, na které má destruktivní účinky. O možném zdravotním riziku pro člověka, který přijde do styku s ptačím trusem, ani nemluvě. Nežádoucí je tak přítomnost ptáků nejen na parapetech oken, ale také na balkonech a lodžiích u panelákových bytů. Přitom řešení je snadné, stačí pořídit hroty proti ptactvu a tím jim zamezit v možnosti sedat na parapety a balkony.

Na jaře jsou u domů obtěžující především vlaštovky, které si staví hnízda pod střechami a balkony přímo na fasádách domů. Říká se sice, že přináší štěstí a bohatství do domu, na kterém bydlí, ale přináší především pokálenou fasádu a prostor pod hnízdem. Celoročně jsou problém holubi, především ve městech. Ti hnízdí především na půdách staveb a pohybují se po okapech, parapetech a ve výklencích domů, kde rádi sedávají a vyhlíží možnost získání potravy. Zde je pak řešením zvolit hroty proti holubům a s jejich pomocí holubům znemožnit jak sezení, tak i přístup k půdě nebo jiným prostorám vhodným pro hnízdění.

Montované zábrany poskytují komplexní ochranu před různými druhy ptáků. Instalace je jednoduchá a zvládne ji svépomocí průměrně šikovný člověk. Místo, kam zábrany chceme instalovat, je potřeba pečlivě očistit a poté pečlivě přilepit. Konstrukce je vyrobena z polykarbonátu, který je odolný vůči povětrnostním vlivům i UV záření, hroty jsou z nerezové oceli. Zábrany znemožní ptákům dále obývat váš dům a vy si budete moci užívat klidu a nebát se o poničení fasády.