Modernizujte kancelářské židle a jiný nábytek podle posledních trendů

V kanceláři trávíme třetinu dne, proto bychom se v tomto prostředí měli cítit dobře. Neváhejte něco investovat do modernizace, nakupte nový nábytek a zařiďte si své pracovní prostředí podle posledních trendů.

Trendům podléhá i kancelářský nábytek. Zatímco dříve bylo běžné mít v kanceláři židli, stůl a nějakou skříň, dnešní možnosti jsou mnohem barvitější a rozmanitější. Co je momentálně v kurzu?

 

Vyzkoušejte aktivní sezení

Sedět 8 hodin na židli není pro naše tělo zrovna příjemné. Člověk není uzpůsoben tomu, aby trávil celý den strnulý v jedné poloze vsedě. Proto je-li to možné, dopřávejte si aspoň občasné procházky na toaletu, do kuchyňky pro kávu apod. Můžete také střídat různé polohy sezení a různé typy židlí.

Kromě klasické ergonomické kancelářské židle jsou skvělé také nejrůznější nafukovací míče, balanční a sedlové židle, rotopedy. Sedět 8 hodin jenom na nich nelze, ale pro střídání s klasickým kancelářským křeslem jsou výtečné.

 

Pořiďte do kanceláře sedací pytle

Sedací pytle jsou totálním hitem posledních let. Samozřejmě se nehodí úplně do každého prostoru. Rozhodně je nedávejte do části kanceláře, která slouží k jednání a schůzkám se zákazníky, tam patří spíš konferenční židle. Nepatří ani ke klasickým kancelářským stolům. Do odpočinkové zóny se však hodí parádně.

 

Vyzkoušejte práci ve stoje

Nebaví vás 8 h sedět? Pak si k práci stoupněte! Dnes se dají sehnat už i vysoké stoly, u nichž se dá stát. Zajímavou vychytávkou jsou i chodící pásy, které si k takovému stolu postavíte. U práce se můžete zároveň hýbat!

 

Oddělte prostor paravány a policemi

Dnes jsou moderní open space kanceláře, které však postrádají soukromí. Vytvořte ho, nebo aspoň oddělte celý prostor na několik menších částí prostřednictvím paravánů či polic. Do polic se dají postavit nejen šanony, ale i dekorace a rostliny, aby bylo pracovní prostředí trochu zelenější.

Možností, jak zmodernizovat kancelář, tedy máte spoustu. V první řadě se ale zaměřte na správné židle a stoly, ty jsou nejdůležitější pro produktivitu i pro zdraví vašich zad.