Bydlíte v bytovém domě přímo pod střechou? Trvejte na jejím kvalitním zateplení!

Bydlení v bytech má vždy svá pro i proti. Bydlení v těch nejvyšších patrech přímo pod střechou bývá pro mnoho z nás také velmi lákavé. Má to ovšem i svá úskalí. Ta přichází v zimním i letním období. O jaká úskalí se jedná a proč byste měli trvat na zateplení půdních prostor nad vámi?
 
V zimě uniká střechou teplo
Pokud je váš bytový dům obvodově zateplen na fasádě, znamená to větší pohodlí pro všechny jeho obyvatele zejména v oblasti úspor za vytápění. Pro obyvatele těch nejvyšších bytů pod podkrovím a střechou to ovšem velký užitek nepřináší. Teplý vzduch proudí vzhůru. Toto fyzikální pravidlo nelze nijak změnit. Pokud nejsou podkrovní prostory dostatečně zatepleny, uniká podstatná část tepla z objektu právě tudy. Pro vás to znamená větší odběr energií na vytápění, než v bytech pod vámi. Správné zateplení podkroví dokáže ušetřit až 30% ze současných výdajů na vytápění.
 
foukaná izolacefoukaná izolace
 
V létě se místnosti přehřívají
V létě nastává opačný problém. Teplo neuniká ven, ale vlivem přehřívání střechy a podkroví proudí ve velkém množství přímo do místnosti. místo příjemného chládku se můžete cítit jako v peci. I tento problém dokáže vyřešit správné zateplení půdních prostor. Stačí jen správně vybrat.
 
foukané izolace
 
Hotovo může být už za jediné odpoledne
Pokud si myslíte, že zateplení střech a půdních prostor je náročná stavební činnost, na kterou je třeba mnoho dělníků, materiálu a po budově bude ruch a nepořádek, ještě jste asi neslyšeli o foukané izolaci. Většina druhů zateplení opravdu znamená pro budovu značné omezení po dlouhou dobu, foukaná minerální izolace ale nikoliv. Specialistou na tento druh zateplení podkroví je na našem trhu společnost Foukané Izolace s.r.o. Pomocí foukané minerální izolace nejvyšší kvality je schopna podkroví v bytových domech zateplit za jediné odpoledne. Aplikace tohoto materiálu totiž probíhá velmi jednoduše. V podkroví se pohybuje jediný pracovník, který hydraulicky, pomocí hadice aplikuje materiál, který se nachází v nákladním autě před budovou. Po aplikaci vznikne souvislá vrstva izolačního materiálu bez tepelných mostů. Takto provedená izolace dokonale zabrání únikům tepla v zimě i přehřívání interiérů v letním období..
 
Kompletní informace o tomto druhu zateplení naleznete na www.foukaneizolace.cz