Jaký typ matrace vám dopřeje sladký spánek?

Vybrat matraci může být mnohdy pořádný oříšek. Zatímco dříve nebyl výběr kdovíjaký, v současné době je k dostání tolik druhů a typů matrací, že se v tomto odvětví neznalý laik může cítit jako Alenka v Říši divů. Uvažujete o nové matraci a přemýšlíte, jaká bude ta ze všech nejlepší? Je rozumné do matrace investovat nebo postačí i levné matrace? Jak se to má s tvrdostí matrace? Která vám bude vyhovovat? Přestaňte si pokládat otázky – pojďte na ně hledat odpověď!

 

Zorientujte se mezi typy matrací

Matrace není jen jedna. Ve skutečnosti je jich několik druhů a každému vyhovuje něco jiného. Představme si tedy některé typy matrací, ať máte alespoň základní představu, mezi čím můžete vybírat.

1. Pružinové matrace

Základem pružinové matrace jsou pružiny, které jsou u některých modelů zašity do speciálních textilních sáčků – neboli taštiček. Klasická pružinová matrace je vhodná spíše pro příležitostné spaní – například na chatě, na chalupě nebo jako lůžko pro hosty. Vyznačuje se dobrou prodyšností, ale zároveň vyšší tuhostí. Výhodou je i odolnost vůči roztočům.

2. Matrace z bio pěny

Matrace vyrobené z bio pěny jsou na našem trhu novinkou. Jejich největší výhodou je přítomnost přírodních olejů, které jsou známé pro skvělé antibakteriální vlastnosti.

 

3. Matrace z líné pěny

Další velice oblíbenou a stále vyhledávanější volbou jsou matrace z líné pěny, což je materiál, který dokáže skvěle přizpůsobit svou tuhost vzhledem k teplotě a tlaku lidského těla. To znamená, že se přizpůsobí každému z vás tak, jak potřebujete. Rovnoměrně rozložená tělesná hmotnost vám zajistí pohodlný, kvalitní a především zdravý spánek. Výhodou je pomalé vracení do původní polohy, díky čemuž u matrace nevzniká protiklad a nenarušuje se krevní oběh.

4. Zdravotní matrace

Pojem zdravotní matrace je velice rozšířený. Jsou klinicky testovány a nabízí skutečný komfort i zdravotní nezávadnost. Mají speciálně navrženou konstrukci, která zabraňuje vzniku proleženin i pocení.

Všechny typy kvalitních českých matrací najdete v e-shopu Matrace Store, kde můžete využít nejrůznější matrace akce v podobě zvýhodněných cen nebo velice oblíbené sety matrace 1+1. Jistě vás potěší i doprava matrací zdarma po celé ČR.