Společnost Kratochvíl parket profi zvažuje rozšíření sortimentu o podlahoviny finské značky Karelia-Upofloor

Švédský výrobce dřevěných vícevrstvých krytin Kährs firma AB Gustaf Kähr, jehož výhradním obchodním partnerem a distributorem pro český a slovenský trh je firma Kratochvíl parket profi, s.r.o. („KPP“), oznámil fúzi s finským podnikem Karelia-Upofloor Oy („Karelia-Upofloor“). Nově vznikající podnik na trhu s podlahovými krytinami bude kromě severských států Norska, Švédska a Finska významným hráčem také pro Rusko, Velkou Británii či Německo. Cílem sloučení těchto dvou silných subjektů je především oboustranné posílení pozice na momentálně roztříštěném trhu, a to jak z pohledu nabízeného sortimentu, tak geograficky. Roční obrat nového koncernu je odhadován na 300 milionů euro.

„V rámci dosavadní 18leté spolupráce s firmou Kährs, naším předním dodavatelem vícevrstvých dřevěných krytin, proběhnou změny výhradně v dobrém slova smyslu. Od vítané fúze a vzniku silného švédsko-finského podniku se zacílením na Evropu a Rusko očekáváme především rozšíření sortimentu. Věříme, že spojením těchto dvou jedinečných firem vznikne obrovský potenciál pro vývoj inovativních technologií při výrobě podlahových krytin,“ vysvětluje Ing. Petr Kratochvíl, majitel firmy KPP. Kromě vícevrstvých krytin z kvalitních tvrdých dřevin reprezentují sortiment firmy Karelia-Upofloor objektové vinyly a speciální podlahoviny bez použití PVC.

kahrs

Jednatelem a šéfem nového koncernu, v současné době čekajícího na souhlas ze strany příslušných úřadů pro ochranu hospodářské soutěže, bude Christer Persson. Ten v roce 2012 převzal obchodní vedení společnosti Kährs, dříve působil ve vedení koncernu švédského výrobce postelí Hilding Anders International. Hlavním akcionářem koncernu se stane holdingová společnost Triton, dosavadní majoritní vlastník firmy Kährs. Druhý největší podíl bude patřit finské rodinné investiční společnosti Hartwall Capital, původnímu majiteli firmy Karelia-Upofloor.

Více na www.kpp.cz