Izolace stropu pomáhá v létě i v zimě

Přes den už otevíráme okna dokořán a pouštíme do domu sluneční paprsky, v noci je ale zatím stále chladno a je ještě potřeba si doma přitápět. Za pár týdnů budeme řešit opačný problém, jak doma mít alespoň trochu chladno v horkých dnech, především v podkroví. Izolace stropů pomůže.

Konec zimy už všichni majitelé rodinných domů vyhlíží. Nejen, že se těší na práci na zahradě a posezení na čerstvém vzduchu, ale nebudou muset topit. Náklady na vytápění jsou každý rok vyšší, a tak se snaží šetřit. Aniž si to uvědomují, topí často zbytečně a náklady si tak sami zvyšují, protože spoustu tepla uteče z domu pryč. Většinou jako první řešíme zateplení fasády nebo výměnu oken a dveří, na největší plochu v domě se však zapomíná. K největším únikům tepla dochází právě stropem, protože teplý vzduch stoupá  vzhůru a když mu nic nezabrání, pokračuje mimo dům. Izolace stropu často chybí nebo je ve špatném stavu a my tak zbytečně protopíme až o třetinu víc, než by bylo potřeba. V létě bychom pak zase uvítali chlad, protože v podkrovních místnostech se z horka téměř nedá dýchat a noční větrání téměř nepomáhá. Foukaná minerální izolace je řešení pro léto i zimu. V zimě ušetří náklady na vytápění, protože udrží doma teplo a zabrání jeho únikům, a v létě naopak chrání místnosti před přehříváním.

Na místo určení se izolační materiál fouká a právě díky této technologii je možná aplikace i do špatně přístupných míst, tedy i na šikmé a různě zkosené stropy a do půdních prostor. Členitost nebo atypická řešení nejsou problém, foukaná izolace dokáže vyplnit každou mezeru a prasklinu. Vytváří souvislou vrstvu bez přerušení a tedy bez možnosti vzniku tepelných mostů. Aplikace je záležitost jen několika hodin bez nepořádku nebo nutnosti velkých příprav. Pro aplikaci izolantu stačí jen několik otvorů. Izolačním materiálem je minerální vlna, která odolává plísním i škůdcům, je nehořlavá, neslehne se a své izolační vlastnosti si zachovává po dlouhé roky.

Po aplikaci izolace ihned funguje a chrání váš dům před přehřátím v horkých dnech, v zimě pak zabraňuje únikům tepla a snižuje vaše náklady na vytápění.