Toužíte po nesmrtelné podlaze? Pak vsaďte na nestárnoucí dřevo

Vhodný výběr podlahy je jednou z nejdůležitějších oblastí tvorby bezpečné a útulné domácnosti. Záleží na tom nejen úspory na vytápění či chlazení, nýbrž i ochrana před vlhkostí a dalšími nepříjemnými vlivy. Důležitá je správná volba také pro zajištění maximálního pohodlí a krásy každé vaší místnosti.

 

Přírodní materiály vedou

Současná doba nabízí ohromný výběr materiálů, provedení i vzhledů podkladů pro naše místnosti. Dřevěné podlahy jsou ovšem bezesporu jedním z nejlepších řešení. Proč? Žádný jiný materiál vám totiž neposkytne tak dlouhou životnost jako klasická dřevěná podlaha. Ta se při správném provedení a vhodné péči těší z mnoha desítek let životnosti, během kterých nezaznamená žádnou změnu. Její doménou je zároveň velká mechanická odolnost, snadné čištění a v případě potřeby se velmi jednoduše renovuje.

Důležitou oblastí je také vzhled, přičemž se jedná o opravdu elegantní možnost pro velké množství místností. Zde je ovšem hlavním měřítkem vkus každého jednotlivého člověka. Nelíbí-li se vám klasický masiv, pak je možností plovoucí podlaha. Plovoucí podlahy ze dřeva mají oproti masivu svá specifika, která vám mohou sednout, či nikoliv.

 

Které řešení zvolit?

Samozřejmě musíte vzít v potaz zakoupení vážně kvalitních materiálů a jejich adekvátní položení, včetně následné péče. To je naprostý předpoklad pro práci, jejíž výsledek vás přežije. V současnosti jsou jedničkami na trhu dvě kolekce, přičemž se jedná o dřevěné podlahy Esco a na paty jim šlape kolekce The family. Tyto dvě varianty nabízí pestrý výběr možností a chlubí se skvělým poměrem ceny a kvality. Tyto dvě varianty nabízí pestrý výběr možností a chlubí se skvělým poměrem ceny a kvality. Rozhodně se tak mohou stát tím správným řešením přesně pro vás. Vybírejte však pečlivě, protože se na svoji volbu budete muset koukat pěkně dlouhou dobu.