Čekáte na mrazy a bojíte se účtů za topení?

Léto je v plném proudu, ale chladnější rána už nutí majitele rodinných domů přemýšlet nad tím, jaká bude zima a kolik je bude stát vytápění. Minulá zima byla mírná, teploty se do opravdu mínusu dostaly jen párkrát. Co ale ta nadcházející?

Čím nižší teplota, tím vyšší účet, tedy alespoň co se vnitřku domu týká. Nikdo nechce mrznout a tak topíme tak, abychom se doma cítili příjemně. Mírná zima je tak výhodná i pro naší peněženku, ale může to být naopak a mráz nás může provázet několik dalších měsíců. Pro ušetření nákladů je nejdůležitější mít správně izolovaný dům, aby teplo nemělo kudy unikat. Standardně se zaměříme na okna, jejich správné usazení a izolaci, případně dveře a zateplení fasády, ale často zapomínáme na základní poučku ze základní školy. Teplo stoupá vzhůru, tedy ke stropu. A právě strop je velká plocha, kudy nám teplo utíká. Topíme tak doslova pánu Bohu do oken, náklady máme každý rok vyšší a vyšší, protože musíme stále topit, abychom měli doma příjemně. Foukaná izolace je  jednoduché a rychlé řešení, jak stropy izolovat a zabránit tak únikům tepla.

Rozhodnout se pro izolaci stropů neznamená, že se váš dům změní na staveniště a zahrada na sklad stavebnin. Foukaná minerální izolace je pro stropy a střešní konstrukce nejvhodnější metoda, hotová za pár hodin a bez nepořádku. Na dané místo se aplikuje foukáním pomocí speciálního stroje, takže se nikam nemusí nosit role materiálu a obávat se nepořádku. Minerální vlna jako izolant je na místo určení dopravena pomocí hadice, ostatní vybavení včetně zásobníku materiálu zůstává na nákladním autě, které parkuje před vaším domem.

Izolace začne fungovat okamžitě po aplikace a za topnou sezónu vám dokáže ušetřit až 30 % nákladů. Díky technologii foukání se minerální vlna dostane naprosto všude, i do nejmenších škvír a spár. Nevznikají tak tepelné mosty, kde by mohlo i nadále docházet k únikům tepla, vždy je vytvořena souvislá plocha izolace. Minerální vlna je nehořlavý materiál, odolný proti plísním i škůdcům, nesaje vodu a neslehne za pár týdnů, jeho životnost je opravdu dlouhá. V létě naopak izolace pomůže udržet v domě příjemnou teplotu a zabránit přehřívání místností.