Čištění koberců od kočičích chlupů a fleků

 

 Mám kočku a nepořádného přítele, který mi údržbu našeho světlého koberce moc neusnadňuje. Rád jí u televize, a proto nám na koberci přibývají čas od času nějaké ty fleky, což by se dalo ještě při troše snahy přehlédnout, ovšem nedávno se paradoxně mně podařilo vylít červené víno na koberec.

 

Samozřejmě jsem začala rychle čistit a použila jsem i bílé víno se solí, aby na koberci nezůstal flek, jenže to nešlo vyčistit úplně. Na světlém koberci zůstala menší mapa, která byla navíc pěkně uprostřed, aby si jí každá návštěva mohla všimnout. Po měsíci čištění a zkoušení čistících přípravků jsem se rozhodla najít povolanějšího člověka, který koberec vyčistí. První firma, kterou jsem oslovila byla zřejmě omyl. Nejen, že se jim koberec nepodařilo vyčistit od vína, ale fleky, které tam již byly dřív, zůstaly na svých místech. Šlo o velmi rozšířené extrakční čištění. Jako laik jsem moc nevěděla o co se jedná, ale nabízí to téměř všechny úklidové firmy.

 

Při dalším hledání jsem se tedy zaměřila na firmy, které nabízí jiný způsob čištění a našla jsem firmu A SERVIS LIPKA, která na svých stránkách nabízí čištění kotoučovým strojem a další služby. Něco málo jsem si o tom tedy přečetla a domluvila si vyčištění koberce. Výsledek mě po předchozí zkušenosti ohromil, protože na koberci nezůstal ani flíček! Služba čištění koberců od firmy A SERVIS LIPKA mi ušetřil práci a hlavně peníze, protože přípravky používané na domácí čištění koberců nejsou zrovna levná záležitost… Touto cestou bych tedy ráda poděkovala firmě za dobře provedenou práci.

 

 

Profesionální čištění koberců v Brně

Firma A SERVIS LIPKA nabízí čištění koberců Brno strojovou metodou, kterou teď můžu všem s čistým svědomím doporučit. Sama jsem si nechala koberec takto vyčistit a rozdíl byl opravdu vidět. Koberec mám už 5 let a za tu dobu se do něj zašlapalo hodně špíny, nemluvě o flecích. Jako každý někdy doma přeběhnu v botách když spěchám a občas hlídám psy známým, takže se to na koberci taky projeví, obzvláště, když z venčení přijdou mokří. Na čištění koberce svépomocí nemám čas, takže jsem se rovnou rozhodla si na tuto práci někoho poptat. Pracovníci firmy A SERVIS dokázali můj koberec bezchybně vyčistit tak, že si přátelé mysleli, že mám koupený nový, což je důkaz, že je jejich způsob čištění kvalitní. Já sama jsem také velmi spokojená, protože jsem už před nějakou dobou vyzkoušela firmu, která prováděla čištění extrakcí, ale výsledek nebyl tak dobrý, jako u kotoučového čištění. Koberec po tomto čištění vypadal jako nový, všechny zatoulané chlupy v koberci byly také pryč, navíc opravdu voněl a i mírně sešlapaná místa nebyla poznat. Koberec sice nebyl bůhví jak drahý, ale kdybych ho měla kupovat a znovu pokládat, tak by to stálo mnohem více námahy. Proto děkuji za výborně odvedenou práci a ušetřený čas.