Imitace kamene v exteriéru

Máte uvnitř domu položenou keramickou dlažbu s designem kamene a rádi byste jednotný styl zachovali i při budování okolí domu? Poradíme Vám jak na to.
 
Do exteriéru patří hrubší povrchy
Sjednotit exteriér s interiérem je v případě domu s pozemkem nanejvýš žádoucí. Do vnitřních prostor domu používáme zásadně jemněji opracované povrchy. Podle zvoleného stylu mohou být i vysoce leštěné nebo s použitím různých zdobných efektů. Jestliže tedy chceme zachovat jednotnou koncepci stavby s čistými liniemi, vyvedeme stejný typ materiálu po schodištních stupních ven až do zahrady, případně k bazénu, ovšem použijeme dlaždice s podstatně hrubším povrchem zejména z hlediska bezpečnosti. 

430

Schody, terasy, chodníky i bazény…
Tam všude se dá použít keramická dlažba s designem kamene. Obrovské množství tzv. doplňkových prvků dává velké možnosti pro všechny, kteří touží okolí svého domu dovést k dokonalosti a přitom v plném souznění s přírodou. Funkční výhody keramické dlažby se tak znásobí s její vzhledovou úpravou naprosto nerozeznatelnou od žuly, vápence či mramoru. Díky L profilům postavíte stříšku ke stále populárnějšímu letnímu grilování, speciální protiskluzovou úpravou opatřené dlaždice vám usnadní a zbezpeční pohyb okolo bazénu. Terasa a schody s použitím keramické dlažby s designem kamene nebudou nikdy působit rušivě, protože tento povrch je natolik harmonický se všemi přírodními materiály, že vždy znamenitě dokreslí venkovní atmosféru.
 
430
 
S kamenem se dá kouzlit i na fasádě
Pro náročnější je výzvou vyskládat si nádvoří z mozaiky nebo drobnější prvky použít v kombinaci s většími a například si vytvořit atypické chodníky nebo zóny odlišené podle odstínů kamene či odstupňované různými sokly. Taková dlažba pak splňuje i ty nejnáročnější estetické parametry. Další z variant, kam použít keramické obklady s povrchem imitujícím kámen je fasáda. K tomu jsou určeny především velkoplošné formáty, dosahující až 100 x 300 cm s překvapivě snadnou manipulací díky snížené váze při tloušťce 3 mm. Fasáda z nich nejen zdobí, ale zároveň chrání dům před venkovní nepohodou. Pro volbu takové fasády hovoří i její stálobarevnost.
 
Pod obchodními názvy Pietre a Marmi můžete tyto dlažby zakoupit přímo v showroomu firmy ASSO v Biskupské 8 v Praze v cenách od 1580,00 do 3 695,00 Kč/m2 s DPH.