Odstranění graffiti, AGO Praha

 

Děkujeme firmě A Servis Lipka, s.r.o. za odstranění graffiti z fasády našeho domu. Naše bytovka prošla nedávno rozsáhlou rekonstrukcí v rámci níž došlo k zateplení obvodového pláště budovy. Dům dostal nový kabát v podobě krásné fasády, bohužel jsme se z nového a čistého domu neradovali dlouho. Během jedné noci nám vandalové posprejovali boční stěnu domu. Protože odstranění barevného spreje není snadné, oslovili jsme renomovanou firmu A Servis Lipka, s.r.o., která má s odstraňováním graffiti bohaté zkušenosti. Druhý den k nám přijeli zaměstnanci firmy, vše nafotili a navrhli nejvhodnější způsob chemického odstranění. Následně jsme domluvili termín realizace, bohužel se ochladilo a museli jsme datum změnit.

 

Technologický postup neumožňuje odstraňování pokud klesnou teploty pod 10ºC. Zaměstnanci firmy přijeli ve smluvený den a dali se do práce. Odstranění graffiti Praha se zdařilo zhruba z 90%, což byl dobrý výsledek, protože naše fasáda nebyla ošetřena antigraffitovým ochranným nátěrem. Jak jsme byli poučeni, odstranění z neošetřených ploch se daří zhruba na 60%-90%. Na fasádě zůstali jemné stíny a obrysy, které firma následně přetřela fasádní barvou, aby fasáda vypadala jako dříve. Po zaschnutí fasádní barvy, jsme nechali boční stěny domu natřít antigraffitovu ochrannou vrstvou do výšky 3 m. Tento nátěr nám zajistí ochranu proti případnému dalšímu graffiti. Nanotechnologie zabrání zapití spreje do omítky, která není poškozená do hloubky a následné odstranění graffiti nebo tagu je snadnější a úspěšnost odstranění je 100%, není tedy nutné ještě fasádu přetírat. Firma A Servis Lipka, s.r.o. nám dodala kompletně vyčištěnou a natřenou fasádu na klíč. Navíc máme záruku servisního odstraňování graffiti po dobu životnosti antigraffitového nátěru.

 

Odstraňování graffiti, AGO Brno

Přiznejme si, že problematika graffiti a tagů se dotýká nás všech, přestože nedošlo přímo k poškození našeho majetku. Otagované fasády domů, zídky, počmárané dveře bytových domů, garážová vrata, plechová dvířka elektrických skříněk, MHD, atd. jsou zkrátka všude. Graffiti se v dnešní době nelze vyhnout. Přestože graffiti a tagy na většinu obyvatel působí negativně a neesteticky, sprejeři mají názor jiný. Domnívají se, že svými výtvory vylepšují nudné a šedé městské prostředí. Graffiti znečištění ale má mnohem závažnější důsledky, neboť zvyšuje potenciální výskyt dalších druhů vandalismu. V takto zanedbaných oblastech se také výrazně zvyšuje četnost trestné činnosti. Původní záměr „zkrášlení“ okolí nebo touha po zviditelnění se, případně vyjádření svého názoru tedy dostává úplně jiný rozměr. Proto je velice důležité bránit sprejerům a tagerům v jejich činnosti a odstraňovat jejich výtvory. Bohužel je to boj, kdo z koho. Když sprejerovi smažete jeho tag, pravděpodobně se vrátí a udělá to znova. Možná se vrátí i podruhé, ale potřetí si to už rozmyslí. Graffiťácké spreje nejsou nejlevnější a sprejer nebude investovat do něčeho, co nemá dlouhodobý charakter. Bohužel majitele budov tento boj stojí mnohem více úsilí i finančních prostředků. Z tohoto důvodu se vyplatí chránit svůj dům antigraffitovou ochranou. Tento nátěr vytvoří na fasádě nanovrstvu, která fasádu zafixuje a tím brání graffiťáckým sprejům v hloubkovém poškození fasády. Následné odstranění graffiti Brno z fasády je snadnější a daří se ve stoprocentní míře. Antigraffitová ochrana je velice vhodná na nové nebo zrekonstruované domy. Sprejeři se chtějí zviditelnit a určitě dají přednost domu s pěknou čistou omítkou na frekventovaném místě, kde jejich výtvor vynikne, před loupající se fasádou starého domu, který čeká na opravu. Nečekejte, až se umění sprejerů objeví na vašem domě a braňte se formou antigraffitového nátěru od A SERVIS LIPKA, s.r.o. Tato firma Vám zaručí rychlé servisní odstraňování graffiti ze svých AGO během celé doby životnosti ochranného nátěru.