Dětský pokoj má být útulný a praktický

Na vybavování dětského pokoje se těší každý rodič. Nejdříve dítěti v pokoji postačí postýlka, přebalovací pult a spousta hraček. Postupem času ovšem děti začnou potřebovat také svůj nábytek. Nábytek nejen na věci, ale také na hraní a na tvoření. Dětský pokoj je pro děti vlastním malým světem. Dbejte na to, aby v něm děti měli vše, co potřebují.

 

Kdy je vhodné kupovat vybavení?

Potřeby dětí na vybavení dětského pokoje se liší v několika způsobech. Záleží na věku dítěte, na pohlaví a také na povaze. Jestli si říkáte, že jsou vaše děti malé na pořádnou výbavu dětského pokoje, mýlíte se. Čím dříve budou mít děti v pokoji dětský nábytek, tím dříve se s ním naučí zacházet. Poznávání nových věcí a učení se s nimi zacházet, pomáhá dětem při chápání a rozvíjí jejich kreativitu. Proto nákup vybavení do dětského pokoje rozhodně nenechávejte až na poslední chvíli.

Co vše děti v pokoji potřebují?

Základem každého dětského pokoje je jistě kvalitní postel, psací stůl, koberec a židle. Psací stůl dítě využije ještě v předškolním věku, když si bude tvořit vše, co se naučilo ve školce. Také na stole můžete dítě učit kreativitě a tvořivost. K psacímu stolu patří i kvalitní židle. Židle musí být pro děti pohodlná a zábavná. Proto je dobré, vybírat židle s dětskými pohádkovými motivy. Postel můžete dětem pořídit klasickou, s úložným prostorem nebo patrovou. Je také důležité, vybrat kvalitní rošty a matrace. Postel je pro děti místem které využívají nejen na spaní, ale také pro odpočinek a na hraní. Proto je nutné na jejím výběru rozhodně nešetřit a pořídit kvalitní výrobek. Kvalitní postel také napomáhá dětskému zdraví.

Kompletní sortiment nábytku do dětského pokoje naleznete na www.jena-nabytek.cz.