Jaké jsou výhody infrasauny a proč uvažovat o její koupi

 

Infrasauna je moderním typem sauny, který přináší velké novinky v oblasti saunování. Jednou z těch nejdůležitějších je to, že infrasauna otevřela možnost užít si potící proceduru takřka každému z nás. Infrasauny se na našem trhu stále setkávají s velkým množstvím pochyb a nedůvěry, jako u všech moderních výrobků. Nedůvěru také způsobuje obrovský výběr z výhřevných infrakabin, protože některé z nich nedosahují potřebných kvalit. Nyní se pokusíme vám přiblížit pravé výhody kvalitních a možná přehodnotíte svůj názor. Představíme si hlavní důvody, proč byste o infrasauně měli uvažovat i vy.

 

 DSC 0862

 

Infrasauna jako báječný rehabilitační prostředek

Infrasauna umožňuje saunování i při nižších teplotách, což představuje jednu z jejích největších výhod. Klasická sauna nutí k pobytu v prostředí vyhřátém na vysoké teploty a to bohužel není schopný unést každý lidský organismus. Díky infrasauně si tak může pobyt v sauně užít i ten, komu by pobyt v klasické sauně dělal velké potíže (kardiaci, astmatici apod). Teplota v infrasauně se pohybuje pouze do 60 ºC, což je pro lidský organismus mnohem méně náročné. Infrateplo má navíc na lidský organismus řadu velmi pozitivních účinků.

 

 infrasauna-4

 

Pro dlouhodobé pocení, prohřátí kůže i krátkodobou rehabilitaci

Infrasauna je připravena pro plnohodnotnou proceduru již za 10 minut po začátku nahřívání infrapanelů. Je vhodná jak pro plnohodnotné využití při intenzivním pocení, tak pro krátký pobyt, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda.  V takovém případě stačí sednout si do infrasauny do té chvíle, než začne tělo vytvářet pot. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) dosahuje vysokých rehabilitačních účinků a s problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly, ztuhlé klouby aj., umí opravdové zázraky.

 

Nižší nákupní i provozní náklady

Provoz infrasauny je oproti klasické sauně podstatně levnější. Navíc nepotřebujete ani místo pro zřízení odpočívárny nebo pro ochlazení. Po intenzivní potící vám bude stačit klasické osprchování vlažnou vodou. Ta navíc nechá infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu je možné umístit téměř kamkoliv kde je rovná podlaha s krytinou a přívod elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující běžná zásuvka (230 V).

Jestli vás infrasauny zaujaly, ale chcete vybírat pouze ty nejkvalitnější na trhu, obraťte se na  společnost Vital Trend s.r.o., která navíc vyrábí všechny typy saun na míru. Sauny této společnosti jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Ty pracují na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je u odborníků považováno za optimální vlnovou délku pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Mnoho lidí se totiž mylně domnívá, že pro infrasauny je nejdůležitější teplota. Nejdůležitější je právě vlnová délka. Ta dělá z infrasaun velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.

 

Více informací najdete na www.vital-trend.cz