Díky ztracenému bednění dokážete vytvořit pevné stavby

Ztracené bednění je v současné architektonice využíváno velice hojně. Své uplatnění nalezne na velkých komerčních stavbách, ale také při stavbě rodinných domů. Jedná se o důmyslné napojení desek, profilů a různých ostatních pevnostních prvků, které se připraví do požadovaných rozměrů a tvarů. Uprostřed se nechá volná část s výstuhami, která se následně vylije betonem. Vznikají krásné a přesné stavby. Ovšem musíte mít kvalitní materiál.

 

Kvalitní desky jsou základem ztraceného bednění
Ze systému ztraceného bednění mohou být vystavěny nosné i nenosné stavební konstrukce. Nosné konstrukce mohou být například stěny, stropy, nosníky, sloupy, schody, ale také šikmé stěny a nakloněné stropy. Z oblasti nenosných konstrukcí to mohou být příčky nebo stěny. Ke všem těmto prvkům je ovšem potřeba mít hlavně kvalitní desky. Právě desky tvoří nejdůležitější součást ztraceného bednění. Mají největší zásluhu na tom, jak bude finální výsledek vypadat.  Bez kvalitních desek nemůžete dosáhnout kvalitního bednění. Bez kvalitního bednění nebude kvalitní výsledek. 

 

Jaké desky je třeba pro bednění zvolit
Právě cementotřískové desky CETRIS jsou hojně využívány v systémem ztraceného bednění. Desky pro ztracené bednění je potřeba před použitím nejprve upravit na požadovaný rozměr, následně odborně postavit konstrukci, zalít betonem. Cementotřískové desky CETRIS jsou vysoce kvalitní desky  s vysokou  mechanickou odolností. Jsou nehořlavé, zařazeny do třídy reakce na oheň A2-s1,d0. Vnitřní vrstva systému zraceného bednění tj. cementotřísková deska CETRIS je odolná proti plísním, houbám  a příznivě působí na zdravé klima v místnosti. Konstrukčně důležité betonové jádro přitom tvoří parozábranu.

 

Kompletní informace naleznete na www.cetris.cz