Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude konat od středy 25. do soboty 28. dubna 2018 a který nabídne mimo jiné i ucelenou přehlídku dodavatelů (zhotovitelů) dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplní zajímavý doprovodný program a poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě.

 

Poradenské centrum ADMD

Na stánku Asociace dodavatelů montovaných domů v hale P je pro návštěvníky připraveno odborné poradenské centrum, které organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů. Kromě ADMD se na veletrhu představí na společném stánku dalších dvanáct firem z řad členů a partnerů Asociace. Zájemci zde budou moci získat odborné nezávislé informace od skutečných odborníků, kteří jsou po celou dobu konání k dispozici pro návštěvníky veletrhu zcela zdarma. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Chystáte si pořídit vlastní bydlení? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? Nebo jak ochránit dřevo před houbami, plísněmi či hmyzem? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.

 

Přednášky na téma: Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě

Páteční doprovodný program veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Na jaká témata se můžete těšit? Program zahájí přednáška pana Ing. Krontoráda s názvem: Dřevostavby z pohledu Lesnické a dřevařské fakulty. Dále budou paní Doc. Tesařovou představeny faktory, které ovlivňují vnitřní ovzduší dřevostaveb. Zajímavé téma „Revoluce ve stavebnictví: rok 2020“, které se týká nových předpisů v oblasti úspor energií, připravil Ing. Tomáš Hrdlička. Pro potencionální investory bude jistě zajímavá přednáška pana Vratislava Blahy na téma “Co je třeba zohlednit při výběru zhotovitele Vaší nové dřevostavby?“. Pan Ing. Slováček bude hovořit na téma „Nulová dřevostavba“ včetně představení technologií a zařízení, jak toho dosáhnout.

Poradíme Vám, jak si vybrat vhodného zhotovitele Vaší nové dřevostavby

Pro zájemce o výstavbu nové dřevostavby je certifikace, resp. značka DNK (Dokument národní kvality), která byla po splnění všech podmínek udělena zhotoviteli domu, jednoznačným signálem, že vybraná firma je schopna dostát veškerým normami požadovaným kvalitativním požadavkům a závazkům. Prokazatelnou hodnotu certifikace podle DNK oceňují a zohledňují také některé naše banky (např. ČS a HB), které investorům zajistí financování jejich nové dřevostavby za zvýhodněných podmínek při poskytnutí hypotečního úvěru.

Ing. Vratislav Blaha CSc. předseda ADMD

Brno, 9.4.2018