Jak vytvořit u vaší dřevostavby ideální terasu?

 

Ať už plánujete stavbu dřevostavby jako rodinného domu, chaty nebo chalupy, součástí všech těchto staveb by měla být i terasa pro možnost venkovního posezení. U dřevostaveb je nejčastějším materiálem na výrobu teras samozřejmě přírodní dřevo. Svým přírodním vzhledem ideálně zapadá do celkového vzhledu, ale prkna ze dřeva mají i své negativní vlastnosti. I na to je zapotřebí myslet.

 

Jaké to jsou?

Mezi negativní vlastnosti dřevěných prken při výstavbě terasy se řadí především to, že se rychle opotřebují. Samozřejmě, že přírodní dřevo se dá renovovat, ale renovace znamená zbytečné investice navíc. Dřevo je nutné často a intenzivně udržovat, aby mělo dlouhodobě svou krásu. Špatně se čistí a skvrny se z něho dostávají jen složitě. Myslet musíte i na to, že dřevo se časem tříští a štěpí a hrozí i nebezpečí zaražení třísky. Svou pevnost a odolnost si také neudrží věčně a vnější vlivy napomáhají rychlejším ztrátám těchto vlastností.

 

Jaký materiál doporučují specialisté v oboru?

Společnost Wood-life cz s.r.o. je na našem trhu specializovanou firmou na výstavbu klasických dřevostaveb. Specializuje se na výstavbu všech druhů dřevostaveb se všemi jejich částmi, tedy i na terasy. Pro tuto oblast nabízí Wood-life cz s.r.o. unikátní terasy Twinson. Jedná se o terasový systém prken vyrobených z 50% dřeva borovice a 50% PVC. I přestože se nejedná o čistě přírodní materiál, specialisté na dřevostavby jej doporučují. Proč?

 

Twinson kombinuje ty nejlepší vlastnosti obou materiálů

Terasový systém Twinson je jednoduchý na realizaci, která se provádí stejně, jako v případě terasy z klasických dřevěných prken. Systém Twinson tvoří jednotlivé desky, které jsou drážkované z obou stran. Na jedné straně jemným drážkováním, na druhé hrubším a lze využít oboustranně. Zachovávají si elegantní vzhled a krásu přírodního dřeva a tak skvěle ladí se zbytkem stavby. Díky PVC se desky neštěpí, odolávají skvěle vlhkosti, lépe se provádí údržba a pevnost neztrácí. Mohou být pokládány i na nezpevněný povrch.

 

Detailní informace o systému Twinson a jeho realizaci se můžete dozvědět na www.woodlife.cz