Dřevostavby od HK-Dřestav s.r.o. a desítky variant jejich podoby

 Že je dřevostavba plnohodnotným domem a dokáže splnit sen o vlastním bydlení, to už dnes většina lidí ví. Možná jste se jako mnozí jiní zpočátku dívali na dřevěné domy, které rostly jako „houby po dešti“, skrz prsty, ale dnes po nějakém takovém rychle postaveném a nízkoenergetickém „domečku“ také toužíte. Technologie jdou kupředu a dřevěné stavby na klíč dokážou splnit i ty nejnáročnější požadavky na moderní bydlení. Ano, není to dům úplně pro každého, ale mnoha lidem bude vyhovovat.

 

Proč dřevostavbu

Dřevo je ekonomické, ekologické, tradiční a obnovitelné, přitom zcela vyhovuje moderním stavitelským nárokům a předpokladům. Dřevostavby od firmy HK-Dřestav s.r.o. jsou funkční a přitom finančně dostupné. Co se týká tolik diskutované životnosti, ta je srovnatelná s domy zděnými. Architektonické řešení může být velmi rozmanité, víceméně splní i náročná a nevšední přání klientů na podobu jejich příbytku. Firma vznikla jako nástupce Tesařství Kubín, sídlí v Doublovičkách u Sedlčan a od roku 2009 funguje v nové výrobní hale. Ročně dodá klientům okolo stovky domů.

 

Energetická úspora

Ať už zvolíte jakýkoliv typ dřevostavby od HK-Dřestav s.r.o., bude navržena a zrealizována do podoby domu nízkoenergetického nebo pasivního. Ekologie a ekonomika jsou dnes hlavními hesly všech, kteří se dřevostavbami zabývají, a ani Dřestav tedy není výjimkou. Řízené větrání s rekuperací vzduchu, využití obnovitelných zdrojů energie při vytápění, tepelná čerpadla a další „vychytávky“ umožní žít více v souladu se snahou zachovat životní prostředí i pro další generace. Navíc dřevostavba je typická účinnou izolací.

 

Jaký koncept zvolit?

Pokud se vám koncept dřevostaveb zalíbil a uvažujete, že vás vysněný dům bude právě ze dřeva, určitě je na místě rozhodnout se, jaký typ stavby by to měl být. Možností je velká spousta, takže si sesumírujte vaše požadavky, zhodnoťte váš životní styl, počet členů domácnosti a další faktory. K dispozici je vždy i několik druhů projektů a domů v akci, takže určitě stojí za to si je prohlédnout také, co když je mezi nimi nějaký, který se podobá tomu vašemu vysněnému? Můžete ušetřit a zároveň získat dům podle vašich představ. Dřevostavby na klíč umožní bydlet velmi rychle bez zbytečných starostí okolo, které přenecháte odborníkům.

 

Rodinné domy s podkrovím

Dřevostavby s využitelným podkrovím jsou populární, vhodné zejména pro náročnější lidi, kteří potřebují využít „každý centimetr“ prostoru, podkrovní místnosti se jim líbí a chtějí díky zateplenému podkroví ještě více snížit energetickou náročnost domu. Pro větší rodinu je rodinný domek s obytným prostorem pod střechou volbou číslo jedna. Na výběr jsou klasičtější podkrovní rodinné domy, a pak také ty v modernější verzi, s vyšperkovaným designem a třeba i bez sešikmených střech. Toužíte-li po vile, není třeba vzdávat se vize dřevostavby, na výběr je z mnoha povedených projektů vil a vilek.

 

Je libo bungalov?

Bungalovy, tedy přízemní stavby bez podkroví, se těší velké vlně popularity, i když zdaleka nejde o žádnou převratnou novinku. Poskytují možnost zajímavého bydlení na členitém i jednoduchém půdorysu, nevšední tvar střechy, výhodou je absence schodů a náročného terénu uvnitř domu, což mnozí ocení. Dřestav má v nabídce klasičtější i moderní bungalovy se zajímavým koncepčním řešením.

 

Jak na chatu

Plánujete stavbu chaty nebo sezonního bydlení? Rekreační objekty tvoří HK-Dřestav s.r.o. také, a určitě dáte zapravdu, že pro ně je dřevo materiálem opravdu přímo stvořeným. Ať už půjde o jednoduchou chatku o dvou místnostech nebo větší rekreační stavbu, řešení se určitě najde. A že taková chata může vypadat opravdu luxusně!