Kvalitní infrasauna – zdraví prospěšná procedura

Dnes už je dobře známo, že infrasauny mají velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Dokáží pomáhat při celé řadě zdravotních onemocnění a problémů nebo jim dokonce předcházet (např. vysoký či nízký krevní tlak, dýchací potíže, alergie, ekzémy, problémy s pohybovým aparátem, svalové ztuhlosti, a jiné). Poznejte i vy účinky infrasauny. Prvním krokem je správě si vybrat.
  

Jak rozeznat dobrý výrobek od těch nekvalitních?
Alfou a omegou toho, jak poznat kvalitní infrasaunu, je použitá infratechnologie. Správná infratechnologie pro využití v infrasaunách (určená k rehabilitaci) by měla hřát na vlnové délce kolem 9,4 mikronů, což je optimální pro lidský organismus. Nedojde tak k tomu, že by vaše tělo bylo prohřáto příliš do hloubky, což by mohlo způsobit spoustu kontraindikací (vysychání kloubního mazu, narušení buněčných stěn, apod.) nebo naopak aby bylo prohřáto málo, což způsobí, že se nebudete potit nebo vám v infrasauně dokonce bude zima.

dsc 0028

Jednoduchým vodítkem je zdravotní osvědčení
Abyste se vyhnuli nekvalitním infrasaunám, nejjednodušší je nechat si od výrobce předložit zdravotní vyjádření k použité infratechnologii. U takové infratechnologie máte jistotu, že je vašemu zdraví prospěšná – a co si budeme povídat, právě zdraví je to, co se v dnešní době v žebříčku našich hodnot řadí na první místo. Zdravotně schválená infratechnologie k výhřevu dodržuje správnou vlnovou délku a zároveň bude vyrobena z materiálů, které minimalizují elektrosmog a další škodlivé vlivy. Bohužel dnešní legislativa zdravotní osvědčení infratechnologie přímo nevyžaduje, což má za příčinu, že těch kvalitních není mnoho.

dsc 0069

Infratechnologie ELSTEIN s posudkem Ministerstva zdravotnictví
Mezi takto kvalitní infatechnologie se řadí například právě německá keramická infratechnologie zn. Elstein, schválená Státním zdravotním ústavem a Ministerstvem zdravotnictví. Stejnou infratechnologií jsou osazovány také inkubátory pro nedonošené novorozence a využívá se i v popáleninových centrech. Společnost Vital Trend využívá infratechnologii Elstein ve svých infrasaunách už dlouhé roky a zaznamenává s ní výborné výsledky. Díky tomu Vital Trend navázal úspěšné spolupráce se zdravotnickými a rehabilitačními zařízeními, s lékaři, lázeňskými zařízeními, mateřskými školami, kde je tato infrasauna využívána v rámci ozdravného programu pro děti a dalšími specializovanými zařízeními.

Pro více informací navštivte oficiální web společnosti Vital Trend s.r.o. – www.sauny-vital.cz