Dřevostavby z ekopanelů – proč a jak na to.

Bydlení by mělo být efektivní. Jak toho ale dosáhnout? Nestačí mávnutí kouzelným proutkem, ale stačí kontaktovat odborníky z 3energy. Společnost 3energy působí na českém trhu již více než 10 let a specializuje se právě na výstavbu funkčních dřevostaveb z ekopanelů.

Co je ekopanel?

Ekopanel je moderní a především funkční stavební materiál. Je to vlastně robustní a pevný stavební panel, se kterým lze snadno postavit půdní vestavby, obvodové stěny i samonosné příčky. Největší výhodou ekopanelu je, že umožňuje rychlou a snadnou stavbu!

Teplo a izolace

Proč stavět z ekopanelů? Důvodů je hned několik. Prvním z důvodů je vysoká úspora energií. Ekopanely mají šířku 6 cm, ale přesto přinášejí vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Desky z ekopanelů je také možné vrstvit jako sendvič. K výrobě ekopanelů se používá sláma, která má přináší další skvělou vlastnost ekopanelů. Díky slámě totiž mají tepelně-akumulační schopnost – v létě se interiér nepřehřívá a v zimě zase ekopanely teplotu uvnitř udržují.

Ideální mikroklima i zvuková pohoda

Díky použitým materiálům také ekopanely umožňují stavbě dýchat a to jak stěnou tak i střechou. Uvnitř se tak vytvoří ideální mikroklima pro zdravé bydlení. Ekopanely mají i skvělé zvukově izolační vlastnosti, dokonce lepší než klasické cihlové stěny.

Jedinečná regenerace

Oproti dalším stavebním materiálům mají ekopanely jednu bonusovou vlastnost. Jedná se o regenerační schopnost ekopanelů. Difúzně otevřená konstrukce je totiž schopna zbavit se případné nadměrné vlhkosti. Sláma je schopna vlhkost pojmout a následně ji zpět vydat do okolí.

Bezkonkurenční je i cena staveb z ekopanelů! Navíc se vám počáteční investice velmi brzy vrátí v podobě ušetřených financí za energie.

Více informací o stavbách z ekopanelů naleznete ZDE