Jak se bránit proti sprejerům a jejich graffiti! Znám odpověď!

Na svém domě jsem nechávala odstraňovat graffiti zejména v části, která se tyčí ke sportovišti. Děti chodí okolo domů a rozhodly se na mém domě sprejovat. To se mi samozřejmě nelíbí a navíc odstranění graffiti stojí dost peněz. Graffiti mi neustále odstraňovala nejmenovaná firma, po graffiti zůstávaly viditelnější a viditelnější stíny, pak jsem nechala fasádu zamalovat a znovu jsem dům měla posprejovaný.

 

Tentokrát jsem na doporučení zvolila firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Kvalitně mi odstranili nejen graffiti, ale dokonce opravili fasádu a zamalovali ji. Graffiti odstranili velmi jednoduše a téměř bez problémově speciálním odstraňovačem. Po té použili vysokotlaké zařízení a barvu spreje odstranili spolu s odstraňovačem.

 

Do té doby jsem nevěděla, že existuje ochrana proti graffiti. Tu mi předvedli pánové z A SERVISU a vysvětlili mi jak dobře funguje. Stačí ji aplikovat na fasádu a spolu s antigraffiti ochranou máte zaručeno i levné odstranění graffiti přímo od této firmy. Nechala jsem si ji ihned aplikovat a od té doby se výskyt graffiti výrazně snížili, protože tyto čmáranice nechám vždy rychle odstranit, a to poznají i sami sprejeři, že jejich podpisy na stěně dlouho nevydrží, tak se nejspíše odebrali jinam.

 

 

Graffiti na nové fasádě a jak se s tím vypořádat

 

S prací firmy A SERVIS LIPKA jsem se obeznámil při odstranění graffiti z našeho domku kousek za Prahou.

 

 

Máme nově opravený menší domek a hlavně novou fasádu, kterou nám nějaký vandal pokreslil dva měsíce po dokončení, takže jsem byl opravdu naštvaný, že si někdo přijde a jednoduše zničí váš majetek bez toho, aby byl potrestaný. Tyhle kresby se objevovaly postupně i u našich sousedů, takže jsem se rozhodl, když už musím nechat fasádu opravit a odstranit graffiti, nechat i natřít proti dalšímu poničení sprejerskými barvami.

 

Jediná firma, která tuto práci provádí kompletně je A SERVIS. Našel jsem si je na internetu a prohlédl si i nějaké jejich práce, které na svých stránkách zveřejnili. Antigraffiti nátěr byl sice dražší, ale k němu nabízí další služby, které nikdo jiný nabídnout nedokáže, takže jsem se rozhodl takto. Oprava fasády byla nákladná a nechat si ji znovu pokreslit nějakým děckem jsem rozhodně nechtěl. Fasádu jsme totiž museli na pokreslených místech oškrabat, opravit a natřít barvou. Naštěstí nebyl barevný rozdíl vidět, protože byla vrchní barva ještě nová.

 

Pracovníci z firmy jeden den fasádu opravili a druhý den po zaschnutí na ni nanesli nátěr proti graffiti. K tomuto nátěru dávají servis, po případném dalším odstranění graffiti, v nanesení a doplnění ochranné vrstvy v oslabeném místě, který jsem využil asi o půl roku později, kdy nám fasádu opět někdo posprejoval.

 

Odstranění graffiti od  A SERVISU opravdu funguje, protože v porovnání s odstraněním graffiti, které si nechal udělat náš soused nějakou jinou firmou je opravdu rozdíl. Na fasádě mu zůstaly stíny po graffiti, zatím co na naší fasádě nebylo vidět nic. Takže za nás spokojenost a doporučujeme.