Foukaná izolace do každého objektu

Možná bude někomu téma zateplení a izolace v přicházejícím jaru připadat neaktuální. Ale i teď je mnoho důvodů proč o zateplení touto formou napsat v našem magazínu. Čekají nás chladné večery a rána v  přechodném období, vyúčtování za plyn, také horké letní měsíce. Na uvedené argumenty dokáže odpovědět právě foukaná izolace. Nepustí zimu do již vyhřátého prostoru, mnohonásobně sníží investice za teplo, ochrání před horkem. Aplikovat lze na podlahu půdy, ale také třeba jen do omezených prostor mezi střechou a obytným prostorem. Jde o rychlou, nenákladnou a spolehlivou formu tepelné izolace. A tak jsme se i pro jarní vydání magazínu Módní trendy BYDLENÍ vydali do terénu, abychom nafotili reportáž o foukané izolaci.

 

Další díl seriálu o foukané izolaci nás zavedl do jedné z těch nejkouzelnějších ulic Olomouce. Michalská ulice vede z Horního náměstí, respektive ze Ztracené ulice na olomoucké navrší nazývané Na hradě. Ulice je na hanácké poměry velice strmá a mírně křivolaká. Atmosféra této uličky je výjimečná. Mám tuto část města moc ráda, nejen kvůli historické architektuře. Tato olomoucká místa jsou krásná za noci v parném létě, za zimních večerů, kde ulici zdobí sníh, anebo na podzim, když po typické dlažbě poletuje spadané listí. Tak mě reportáž z historického domu ve starém, tajemném místě Olomouce velmi lákala. S fotografkou Kateřinou jsme se za sice slunečného, zato mrazivého, březnového rána vypravily do malebného domu v Michalské, kde firma DOKA IZOL rekonstruovala podkrovní byt a samozřejmě také dům zateplila foukanou izolací.

 

foukaná izolaceÚzká chodba nás zavedla ke kované mříži, která odděluje byt od ostatních prostor domu. Za ní se nahoru točily zrenomované pískovcové schody. Krásné, historické schodiště ústilo v prvním patře domu. Chodba v patře byla i v mrazivém ránu teplá. To mne příliš nepřekvapilo, už vím, že tam kde je použita foukaná izolace je to znát právě v přechodných obdobích, kdy přestože se v takto zateplených domech netopí, zůstává v nich teplo. V patře nás uchvátily pokoje, s čitelným podpisem jeho středověkých obyvatel. Trámy v tomto patře nechali majitelé zrestaurovat. Odměnou jsou jim krásné, historické malby. Samotné pokoje připomínaly pokoje domů z filmů o středověku. Do podkroví jsme vyšli po dřevěném schodišti. První pocit, který jsem měla bylo teplo a útulno. Nové kleštiny a strop pokoje byl hotový a při rekonstrukci vznikl volný prostor mezi střechou a sádrokartonovým stropem. Do tohoto prostoru byla nafoukána izolace CLIMATIZER PLUS a ta už plnila svou funkci. Podkrovní byt je chráněn nejen před únikem tepla přes střechu, kudy odchází 40% draze zaplaceného tepla. Stejně tak foukaná izolace chrání byt pod střechou před horkem, které by se v něm v letních měsících rychle zabydlelo.

 

Citlivá rekonstrukce
foukaná izolaceByt v Michalské ulici je po rekonstrukci a zateplení světlý, útulný, teplý a působí velmi příjemně. Zároveň v něm byl zachován jeho historický ráz, který k centru Olomouce neodmyslitelně patří. V tomto domě se vše povedlona výbornou. Rekonstrukce a zateplení bylo provedeno za běžného provozu a běhu. Blesková aplikace foukané izolace s okamžitou účinností není jedinou výhodou použití CLIMATIZER PLUS. Nespornou a také nejvíce oceněnou výhodou zateplení touto metodou je návratnost investice. Ta je nejdéle do tří let, ale třeba na chatě Jeskyňka u Javoříčka se investice do zateplení vrátila za jedinou zimu.

 

Cena není jedinou výhodou
Bereme-li v potaz návratnost investice a rychlost realizace, je foukaná neboli dutinová izolace tím nejlepším řešením. Touto metodou nevzniká žádný odpad, který by v důsledku platil klient. Po realizaci majitele nečeká velký úklid po řemeslnících. Během několika málo hodin je dům zateplený, aniž by to narušilo chod domácnosti.

Izolace se používá pro zateplení rodinných domů, panelových domů, škol, historických objektů, výrobních a skladových hal nebo objektů určených pro sport a zábavu. Pokud je to technologicky vhodné, lze ji aplikovat jak do vodorovných, tak i do šikmých či svislých konstrukcí. Foukaná izolace je vhodná pro zateplování všech částí domů, jako je podlaha, strop, půda, podkroví, stěna nebo střecha. Firma DOKA IZOL na svých webových stránkách nabízí online kalkulátor, kde si můžete předem spočítat cenu realizace zateplení svého domu. Video, které je na webu k dispozici vám přiblíží co vás čeká v případě zateplení vašeho domu izolací CLIMATIZERPLUS.

S foukanou izolací CLIMATIZER PLUS se můžete setkat na olomouckém stavebním veletrhu STAVOTECH na konci března. Společnost DOKA IZOL na něm již tradičně vystavuje. Pan inženýr Dolák vám produkt se kterým pracuje představí a odpoví na otázky týkající se možností použití samotné aplikace foukané izolace.. 

 

Poděkování za vznik této reportáže patří majitelům domu v Michalské ulici a Ing. Dolákovi, který nám věnoval svůj čas.

 

www.ciur.cz