Anglický styl bydlení přenesený do ČR s pomocí profesionální designérky

Strávila jsem v Anglii několik let, a kdyby nebylo mého muže, se kterým jsem se tam seznámila, nikdy bych se do ČR asi nevrátila. Ale zamilovaní lidé dělají různé věci, třeba to, že se nechají přesvědčit, a vrátí se do své domoviny. Spolu s mužem jsme se tedy vrátili do České republiky, ale oběma se nám natolik zalíbil anglický styl, že jsme jej chtěli použít i u nás doma. Koupili jsme rodinný dům, který byl opravdu prostorný a začali jsme jej rekonstruovat a zařizovat. Chtěli jsme mít obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, jen jsme si nevěděli rady, jak toho docílit. Napadlo mě obrátit se na profesionální pomoc v podobě designéra. Na internetu jsem se porozhlížela po stránkách různých designérů, až jsem narazila na stránky designérky, paní Pavlíny Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, které mě naprosto uchvátily. Rozhodla jsem se ji oslovit.

 

Domluvila jsem si s ní schůzku, aby se přijela podívat na prostory, které jsme potřebovaly zrekonstruovat a vylepšit. Vyžádala si půdorys místností, aby si do něj mohla zaznamenávat své poznámky a nápady. Řekla jsem jí, že bychom chtěli nějakým způsobem sladit kuchyň, jídelnu i obývací pokoj v jeden velký prostor. Chtěli jsme světlou kuchyň a tmavší jídelní stůl, světlou sedačku a tmavý nábytek. Máme prostě rádi kontrast. Vše si zaznamenala, přidala i nějaké své návrhy a poté jsme se domluvily na finančním rozpočtu. Nakonec jsme společně odsouhlasily předběžný návrh a paní designérka se mohla pustit do práce.

 

Jídelní stůl i židle jsou z tmavého dřeva. Stůl je rozkládací a dokonce i mobilní na kolečkách. To je neskutečná vychytávka. Kuchyň je bílá s šedými madly a doplňky. Velmi jsem si přála ostrůvek, který bude fungovat jako předěl mezi pokoji, ale také jako místo k servírování a přípravě pokrmů. Máme ho tam dokonce i s barovými židlemi k sezení. Na stěně nad pracovní deskou jsou drobné bílé kachličky s šedými spárami. Dlažba v kuchyni je ve světlém provedení s malým šedým vzorkem ve spojích. Stěny jsou vymalovány v šedomodrém odstínu a strop je bílý.

 

 

V obývacím pokoji máme položenou plovoucí podlahu také ve světlém odstínu. Sedačku a křesla, ve smetanovém odstínu s tmavými švy, máme položené do písmene U, abychom na sebe všichni viděli, když si povídáme a také aby každý viděl na televizi, která je zabudovaná v tmavě hnědém rámu na stěně. Veškeré skřínky v obývacím pokoji jsou opět z tmavého dřeva. I zde jsou stěny vymalovány šedomodrým odstínem a strop je bílý. V kuchyni, nad jídelním stolkem i v obýváku máme tři stejné lustry, které dodávají celému prostoru ten správný anglický šmrnc. U posezení u televize máme položený béžový koberec s jemnými hnědými vzory. Konferenční stolek je také z tmavého dřeva se skleněnou vrchní deskou pro snadnou údržbu.

  

 

Z výsledku jsme oba úplně nadšení. Jsme rádi, že nám designérka, paní Lipková z firmy Origine – návrh interiérů Brno, pomohla splnit náš sen. Tímto bych jí chtěla poděkovat za její skvěle odvedenou práci a její služby doporučuji dál.