Dřevostavba přináší mnoho zajímavých benefitů

Spokojené a příjemné bydlení je takové, které nejen krásně vypadá, ale které svému majiteli poskytuje především řadu užitečných funkcí a vlastností, díky kterým může významně ušetřit…právě takové je moderní bydlení v dřevostavbě. Co nám dřevostavby nabízí více než klasické zděné domy?

 

 

Funkční materiál a rychlá stavba
Vysoká funkčnost dřevostaveb vychází z materiálu, ze kterého jsou vyrobeny – tedy ze dřeva. Pro stavbu dřevěného skeletu domu se nejvíce hodí extrémně odolné smrkové dřevo. Díky přirozeným vlastnostem dřeva je konstrukce domu velice tuhá a stabilní – dokonce více, než je tomu u klasických zděných staveb. Navíc realizace dřevostavby probíhá velmi rychle – v novém domě můžete bydlet během několika málo měsíců.

P1010010

Tepelná pohoda – zbytečné obavy
Skladba pláště dřevostavby má také tu výhodu, že dokáže vytvořit příjemnou tepelnou pohodu. Dřevostavby umí chytře udržet stálou teplotu a jejich vytopení je otázkou krátké chvíle. V dřevostavbách také nevznikají žádné nepříjemné tepelné mosty, tedy kritická místa, kde by drahocenné teplo mohlo snadněji unikat do venkovního prostředí. S dřevostavbou tak maximálně šetříte výdaje na topení! Celé konstrukci domu je umožněno smysluplně a funkčně dýchat. Dřevostavby zaručují díky použitým přírodním materiálům nejen tepelnou pohodu, ale hlavně zdravé prostředí bez vzniku nežádoucích plísní. Světem bydlení také kolují neopodstatněné mýty o extrémní hořlavosti dřevostaveb. Není to ale pravda. Také dřevostavby totiž musí splňovat předepsané normy pro neprohořlavost stěny, která je stanovena na 30 minut.

www.woodsystem.cz

Rozmanité konstrukční řešení
Konstrukce dřevostaveb také nabízí poměrně volnou ruku architektům. Pokud se rozhodnete pro dřevostavbu, můžete získat atraktivní dům, který bude postaven podle vašich přání a představ. Kromě propracované konstrukce si samozřejmě můžete zvolit i variabilní finální úpravy fasády, od přirozeného opláštění dřevěnými palubkami, přes lícové cihličky až po různou barevnost omítek – fantazii se meze nekladou. Dřevo jako konstrukční materiál také umožňuje maximální využití zastavěné plochy. Obvodové stěny dřevostavby jsou totiž štíhlé, takže získáte více nového místa!

Zjistěte o dřevostavbách více. Inspirujete se www.woodsystem.cz.

www.woodsystem.cz