Teracová a plošná dlažba

Specialistou na tento typ dlažby je rozhodně firma Topteramo s.r.o. s více jak čtyřicetiletou tradicí. Z této tradice pak vyplývá vysoká kvalita a estetická hodnota dlažby. Venkovní dlažba, ale i ta pro vnitřní použití, splňuje ta nejnáročnější kritéria, která jsou pro dlažbu důležitá. Co vlastně teracová dlažba je?

 

Jde o litou dlažbu vyráběnou z cementu a ušlechtilých drtí (například mramoru). Někdy ji můžeme vyhledat také pod názvem terasová dlažba. V případě firmy Topteramo s.r.o. je tato dlažba povrchově chráněna impregnací již od výroby. Taková dlažba má pak delší životnost a také se lépe udržuje a je barevně výraznější. Další ošetření impregnací pak můžete provést podle intenzity provozu a dalších faktorů.

 

Co patří kromě impregnace k dalším přednostem terasové dlažby od této firmy?

 

  • Otěruvzdornost – je schopnost, zachovat tuto dlažbu, v co možná nezměněné podobě, i přes intenzivní používání. A především u venkovní dlažby také odolat působení drobných nečistot, jako je písek, kamínky a pod.    
  • Protiskluzová úprava – každá dlažba, jak venkovní, tak vnitřní, musí splňovat i tato bezpečnostní kritéria, a to podle konkrétního prostředí.
  • Rozměrová přesnost – dlažbu od Topterama vždy položíte bez problému s přesahem.
  • Vysoká pevnost – ani toto kritérium nesmí být podceněno.
  • Mrazuvzdornost – u venkovní dlažby, zvláště při zhoršených klimatických podmínkách, zvyšuje životnost dlažby
  • Minimální nasákavost – brání poškození a estetickému znehodnocení dlažby, úzce souvisí s mrazuvzdorností.
  • Ekologická nezávadnost – v dnešní době také důležité kritérium.

 

V současné době je sortiment tvořen třemi typy dlažby Granex, Mramorit a Mramora. První dva jmenované se hodí jak do exteriéru tak interiéru. Dlažba Mramora je určena pro interiér. Dále zde najdete Teramodesky, schodové prvky, mramorové drtě a příslušenství, jako jsou například terče na položení dlažby.

 

Bez zajímavosti není ani stránka ke stažení, kde například najdete návody na položení dlažby do různých typu podloží.