Hledáte byt v Praze? Novostavbu nebo starší dům?

 

Nabídka volných bytů v Praze je v současnosti opravdu obrovská. Neustále se uvolňují byty ve starších domech a developeři také stále pracují na výstavbě nových bytových domů pro své rezidenty. Poptávka po bydlení v Praze je sice vysoká, ale nabídka je ještě větší. Ať už chcete kupovat byt v novostavbě nebo ve starším domě.

 

Oby druhy mají své přednosti

Ať už se budete rozhodovat pro byty ve stávajících domech nebo pro nové byty v Praze, volba je pouze na vás. Každý způsob má své výhody. U novostaveb je, vzhledem k jejich nedávné výstavbě, jen malá pravděpodobnost, že v rozmezí příštích deseti let bude nutnost oprav. Za to si samozřejmě zaplatíte více peněz, než za byt stejné velikosti ve starším domě. Starší byty bývají mnohdy na atraktivnějších lokalitách. Developeři jen málokdy seženou prostor pro výstavbu v historické nebo přímo v atraktivní městské části, většinou stojí novostavby na okrajích. Záleží tedy na vás. A v jakých lokalitách je možné vybírat?

 

Ideální lokalita pro novostavby je Praha 8

Jestli hledáte zajímavou lokalitu s velkou koncentrací novostaveb, zkuste se zaměřit na byty Praha 8. Právě v této lokalitě je v současnosti hned několik nově realizovaných developerských projektů. Celkem se v současné chvíli jedná o 5 projektů. Projekty se liší svým umístěním, velikostí i architektonickým stylem. Jedná se o developerské stavby Nová Palmovka, Sluneční Věž, DOCK Rezidence, V Mezihoří a Nové Chabry.

 

V této části není nouze ani o starší byty

Praha 8 je často vyhledávanou lokalitou pro rezidenty, kteří mají zájem o bydlení v atraktivní lokalitě s dobrým přístupem do centra města i mimo Prahu. A v této lokalitě se najdou volné byty pro zájemce o bydlení v novostavbách i ve starší zástavbě. V obou kategoriích je nabídka velmi pestrá a široká a rozhodně je z čeho vybírat.