Jak účinně bojovat proti přehřívání rodinného domu v horkých letních dnech?

Zaskočila vás poslední tuhá zima, kdy jste museli dlouho a hodně topit? Už jste se skutečně těšili na příchod teplejšího letního počasí? Konečně jsme se dočkali. Jenže i teplejší počasí má svá jednoznačna úskalí. Slunko může přehřívatváš interiér v domácnostech a pobyt uvnitř může být stejně nepříjemný, jak pobyt na přímém slunci. Jak tomu zabránit? Ještě stále se dá však něco dělat.

 

Jak dochází k celkovému přehřívání interiéru?

Nejčastěji se s přehříváním interiéru setkávají všichni majitelé starších rodinných domů. Většina rodinných domů trpí základním nedostatkem. Vyšší teploty rozpalují střechy domů do ndprůměrných hodnot. Střešní krytina je rozpálená a doslova z ní sálá opravdu velké teplo. Teplo sálá naprosto všemi směry. Stropy s absencí tepelné izolace nejsou pro sálající teplo žádnou větší překážkou a právě skrze ně prochází až do vašich obytných místností. Obytné místnosti se tak mění v suché sauny.

 

Jak zabránit teplu, aby sálalo až do vašeho obývacího prostoru?

Jestli se nechcete při sledování své televize potit, musíte zamezit, aby se sálavé horko dostalo až do obytných místností. Ideálním řešením je zateplení stropů a podlah na vaší půdě. Tepelná izolace brání pronikání tepla a udržuje tak v obytných místnostech interiéru příjemnější klima. Mezi nejefektivnější moderní technologie a materiály pro tuto činnost se řadí zateplení foukanou minerální izolací. Ta vytvoří na volnějších plochách půd i v dutinách souvislejší vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat.

Investice, která se dlouhodobě vyplatí

Zateplené stropy rodinných domů jsou pro vás přínosem nejen v teplém letním počasí, ale také v zimní sezóně. I v zimě brání tato tepelná izolace přímému pronikání tepla. Tentokrát se ale jedná o to, že udržuje teplý vzduch déle ve vaší místnosti. Výrazně sníží celkovou intenzitu vytápění a náklady na vytápění až o celých 30%. Specialistou v tomto segmentu je firma Foukané Izolace s.r.o., která dokáže plochu o rozloze 100m2 zateplit za asi 3-5 hodin bez nepořádku a bez jakéhokoliv stavebního ruchu.

Detailní informace najdete na internetových stránkách www.foukaneizolace.cz.