I váš pes si zaslouží vlastní pelíšek! Jaký vybrat?

 

Pokud máte psa, potom si musíte uvědomit, že se jedná o zvíře velmi citlivé. Psi jsou sice naši věrní společníci, ale i oni si potřebují čas od času odpočinout a být sami. Neodpírejte jim tuto radost. Každý pes by rozhodně měl mít své vlastní útočiště – místo, které bude jen jeho a kde bude moct spokojeně odpočívat. Takové místo musí být pro psa příjemné. Poradíme vám, jak vyberete dokonalý pelech pro velké, střední i malé psíky.

 

Výběr pelechu podřiďte velikosti psa

Pokud vybíráte pelech, musíte se řídit velikostí psa. Výběr správné velikosti vám ulehčí, pokud budete psa sledovat při spánku. Dívejte se v jaké poloze spí a změřte si ho. Těmito rozměry se řiďte, udávají minimální velikost pelíšku. Současně je dobré také sledovat, či se pes raději zachumlá do deky, nebo či raději spí odhalený.

 

Jaký druh zvolit?

Existují tři základní druhy pelechů – jsou to speciální matrace pro psy, pelechy s mantinelem a pelechy ve tvaru boudy. Matrace jsou vhodnější pro větší plemena.

 


TIP – pokud psovi matraci umístíte ven, dejte si pozor na její kvalitu. Doporučujeme vám koupit matraci od značky DOOOP. Má totiž extra odolný povrch, který odolává vodě a snadno se udržuje.


 

Pelechy s mantinelem jsou vhodné pro všechny druhy psů. Jejich výhoda je, že se pes může o mantinel opřít a zahřát se. Opět tu pro vás máme jeden tip – velké oblibě se u pejsků těší pelechy pro psy Red Dingo. Některé modely mají dokonce příjemně hřejivou kožešinku.

 

V duchu designu

Jestliže máte rádi design, nemusíte smutnit. I pelíšky pro psy (zejména tedy pro malé psíky) je možné mít v celé řadě cool a roztomilých designů. Hitem je například pelíšek ve tvaru postýlky s nebesy či pelíšek ve tvaru boudy, který je ozdoben mašlí…

Dopřejte vašemu kamarádovi pohodlí. Bohatý výběr pelechů a jiných potřeb pro psy najdete na mujmazlik.cz.