Jak volit správné zateplení pro rodinný dům?

O správném zateplení rodinných domů se v posledních letech hovoří stále častěji. Moderní nároky na komfortní bydlení prostě vyžadují domácnost, která bude splňovat vysoké tepelně-izolační vlastnosti. Jednotlivé druhy zateplení rodinných domů mají jediný úkol – snížit výdaje domácností za vytápění. To bohužel vůbec není jednoduchý úkol. Jednotlivé firmy se předhání v tvrzení, že jejich způsob a metoda zateplení je pro domácnosti nejlepší. Naštěstí existují způsoby, jak si ověřit pravdivost těchto tvrzení. Jaké to jsou?

 

Základními parametry výběru jsou účinnost, úspora a návratnost investice

Opravdová účinnost jednotlivých materiálů a technologií zateplení lze velmi rychle zjistit porovnáním těchto tří parametrů. Pokud bude investice příliš vysoká, návratnost investice bude v řádech několika desetiletí. To je problém zateplení fasád. Investice je mnohdy stotisícová, úspora nepřesáhne ani 40% a tudíž si návratnost investice budou užívat asi až vaše děti. Pokud budete investovat příliš málo, pravděpodobnost vysoké účinnosti není velká. Ideální volbou je samozřejmě malá investice do zateplení rodinného domu, vysoká účinnost a úspora a tedy i rychlá návratnost investice. Existuje ale takový způsob, který zajistí opravdu účinné zateplení?

 

IP Izolace Polná tuto metodu nabízí!

Investice je v porovnání se zateplením fasády až 10x nižší. Dokáže ušetřit až 33% ze stávajících nákladů na vytápění domácnosti. Rychlá návratnost investice v průměru 4-6let a ještě navíc rychlá realizace v řádech několika hodin. Tak tohle jsou parametry, kterými se pyšní foukaná izolace MAGMARELAX®, kterou na našem trhu nabízí společnost IP Izolace Polná. Ta se specializuje na zateplení střechy a půdních prostor, tedy míst, kudy nashromážděné teplo z rodinných domů uniká v největším množství. A právě foukaná izolace MAGMARELAX® je k tomuto druhu zateplení ideálním prostředkem. Své velmi vysoké izolační schopnosti neztrácí ani působením času, protože odolává stárnutí. Odolává také vlhnutí, požáru i hlodavcům a na půdách vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, takže úniky tepla jsou naprosto minimalizovány.

 

Pokud chcete o této izolaci zjistit detailní informace, navštivte stránku www.magmarelax.cz.