Jak se v létě bránit přehřívání interiéru? Zateplením půdy!

Těšíte se na léto a teplé dny, kdy slunko bude pálit a vy si budete užívat na své zahrádce třeba u bazénu? Bojíte se ale zároveň, že se před teplem nebudeme moct uschovat? Přehřívá se váš dům, když jsou venku vyšší teploty a vy tak nemáte možnost se ani doma ochladit? Přehřátý interiér je v létě jedním z největších problémů většiny rodinných domů. Chcete se tomu letos vyhnout? Je na čase jednat. Ideální metodou je zateplení vaší půdy.

 

Proč zateplovat svou půdu?

Izolace domů je obecně nejlepší variantou, jak se v létě ubránit přehřívání interiéru. Ale proč zateplit půdu a ne jinou část svého domu? Půda je totiž nejzranitelnější. Střechy domů se v létě rozpálí do abnormálně vysokých teplot. Nezáleží na tom, zda je střecha z plechu či z tašek. Teplo z krytiny sálá na všechny vaše strany, tedy i na půdu a dále. Když není podlaha na půdě zateplená, proniká teplo i touto vrstvou do obytných částí vašeho domu. Zateplení podlahy na půdě je nejlepší možnost, když chcete zabránit přehřívání interiéru.

 

Jaký materiál vůbec vybrat?

Na tepelnou izolaci půdy existuje hned několik různých materiálů a technologií? Jaký je ten nejlepší? Mezi vůbec nejlépe hodnocené se řadí foukané izolace. Naopak špatnou volbou je zateplení deskovými materiály, ale proč? Mezi deskami mohou vznikat mezery, kterými teplo stále uniká. Zejména na složitě členěných půdách je dokonalá aplikace desek bez jakýchkoliv mezer téměř nemožná. Foukané izolace vytvoří na jakékoliv půdě celistvou a rovnou izolační vrstvu bez nežádoucích mezer. Účinnost je mnohem vyšší. Foukanou izolací se navíc dají zateplovat i dutiny a stačí do nich udělat jen menší aplikační otvor.

 

Oceníte v létě a také v zimě!

Foukaná minerální izolace na půdě pomůže vašemu domu nejen v létě, ale také i v zimě. Brání totiž tepelným ztrátám při vytápění a tak šetří váš rodinný rozpočet. Investice, kterou do zateplení vložíte, se vám bude každý rok vracet na vašich úsporách. Zateplením stropu lze v zimě snížit vaše výdaje na vytápění až o 30%. Podrobné informace najdete na www.foukaneizolace.cz.