Jaké jsou možnosti LED pásek?

 

O tom, že LED osvětlení je nejvyužívanějším druhem osvětlení v současnosti, není třeba dlouze diskutovat. Předností této technologie je nejen úspora při provozu, ale také variabilita a široká nabídka druhů využití. Jednotlivé druhy mohou být využívány v komerčním i soukromém sektoru. Dnes se zaměříme na jeden konkrétní druh. Jednat se bude o LED pásky, které nachází stále širší využití.

 

Kde všude se využívají?

Jak již bylo řečeno, LED osvětlení nachází opravdu široké spektrum využití. Navíc pásky jsou považovány za druh, který je ze všech variant nejvíce univerzální. Najdou totiž využití všude, ale záleží především na jejich svítivosti. Standardní svítivost je o síle 4,8W/m. Využívá se na dekorativní osvícení v interiéru, především na podsvícení postelí, TV, skříní, poliček a jiné designové variace. Vysoká svítivost o síle 17,2W/m se naopak dá využívat jako plnohodnotný zdroj osvětlení. Nejčastěji najdeme LED pásky s touto svítivostí třeba jako podsvícení pracovních ploch u kuchyňských linek, nasvícení schodů, ale i jako přímé a nepřímé osvětlení interiéru.

Jaké jsou možnosti a druhy

Že jsou nabízeny LED pásky s různou svítivostí, jsme se už dozvěděli. Svítivost ale není jedinou odlišností mezi jednotlivými druhy. Pásky se totiž liší také v barvě světla. Barva může být modrá, žlutá, červená, zelená a také 3 druhy bílé – teplá bílá, denní bílá a studená bílá. Některé variace LED pásků mohou být dokonce vícebarevné a dokáží změnit barvu produkovaného světla. Další druhy jsou dokonce trvale voděodolné LED pásky, takže mohou být využity třeba v exteriéru, ale dokonce i v bazénech. Vždy je třeba ale najít specializovaného prodejce, který bud mít ve svém sortimentu zastoupeny všechny druhy LED pásků. Takových prodejců na našem trhu není příliš. Jedním z mála je například společnost Ledline.cz, specialista na LED osvětlení na našem trhu.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *