Jak správně na střechu instalovat asfaltové šindele?

 

Asfaltové šindele v dnešní době patří mezi nejoblíbenější druhy střešních krytin na našem trhu. Nejsou sice využívány tolik v oblasti rodinných domů, protože zde stále vedou betonové pálené tašky. Ale dominují v jiné kategorii, která je pro asfaltové šindele jako stvořená. Jedná se o střešní krytiny na chalupy, pergoly, chatky, altány a na ostatní druhy zahradních staveb. Pokládání asfaltových šindelí se na první pohled může zdát jako jednoduchá záležitost, na kterou vám bude stačit pouze kladivo a několik hřebíků. Jedná se o specifickou pokládku, která má jasná pravidla.
 

Příprava podkladu a přesnost jsou hlavními předpoklady k úspěchu

Jako při pokládání všech druhů střešních krytin je třeba nejprve pečlivě připravit podklad. Asfaltové šindele se musí připevnit na rovný a celistvý podklad, aby byly opravdu spolehlivou střešní krytinou. Nejčastěji se využívají OSB desky nebo dřevěné palubky. Výhodou OSB desek je jejich velikost a rychlejší instalace. Dřevěné palubky zase vydrží větší zátěž. Oba druhy podkladu je třeba nejprve ošetřit a napenetrovat nátěry proti škůdcům, houbám a vlhku. Ještě před pokládáním samotných asfaltových šindelů je vhodné na podklad dát asfaltovou nebo pískovanou lepenku. Ta pomáhá zvýšit odolnost asfaltových šindelů. Při přitloukání šindelů je třeba především pečlivě a rovně založit první řadu, od které se budou následně odvíjet všechny ostatní. Správné překládání je také velmi důležité. Velikost přeložení udává výrobce na obalu výrobků.

 

Vyberte takový druh, který bude ladit se stavbou nebo jejím okolím

Asfaltové šindele jsou v dnešní době nabízené v mnoha variantách nejen barev, ale také tvarů. Nejoblíbenějším tvarem je klasická bobrovka, ale v nabídce jsou i jiné tvary. Pokud chcete vybírat ze široké nabídky druhů asfaltových šindelů od kvalitní společnosti Krpa Dechtochema, můžete navštívit stránky stavbaonline.cz. Zde najdete velký výběr mnoha druhů asfaltových šindelí, které vás potěší nejen velkou nabídkou a kvalitou, ale také příznivou cenou. Kromě sortimentu asfaltových šindelí zde najdete vše, co je třeba k realizaci této střešní krytiny. OSB desky, palubky, penetrace, stavební řezivo, lepenky, i šindele.

 

Stačí navštívit www.stavbaonline.cz a vybrat si.